Okunma

HTML5’den Son Çağrı!


17 Şubat 2011 Perşembe 12:37
HTML5’den Son Çağrı!

HTML5, gelecek vadetmesine rağmen, henüz genç ve standartlaşması uzun sürecek bir yapılandırma. HTML5’in, 2022’de tam olarak aktif hale geleceği düşünülse de, sürpriz ile karşılaşılması olası.

The World Wide Web Consortium (W3C olarak da bilinen Dünya Web Birliği), HTML5 için önemli bir adım olacak Last Call projesinin 2011 Mayısta hayat bulacağını açıkladı.

Geri Sayım Başladı

Last Call, HTML5 standartına geçişte üçüncü aşama ve projesinin üçte birinin tamamlanacağını simgeliyor. Eğer bu hızda devam edilirse, 2022’yi beklemek gerekmeyecek ve 2014 sonunda, HTML5 önemli ölçüde standartlaşacak.

HTML5 çalışma grubunda, 50’den fazla organizasyon yer alıyor ve hepsi elini çabuk tutuyor. Yine de 2014 için tedbirli konuşmakta fayda var, zira pek çok etmen söz konusu.

:: Sizce HTML5, tam olarak ne zaman hayat bulacak?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HTML5’den Son Çağrı!”

  1. LadyArch3r dedi ki:

    HTML5’in, 2022’de tam olarak aktif hale geleceği düşünülse de, sürpriz ile karşılaşılması olası.

    şuan bile kullanılıyor bir an önce geçmeleri lazım.bu büyük bir yenilik firmaların son hızla çalışması lazım.bana göre 2014 bile uzun bir zaman daha önce hayata geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

" HTML5’den Son Çağrı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTML5’den Son Çağrı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTML5’den Son Çağrı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "