Okunma

Last of Us’ın Yeni Detayları


15 Ocak 2012 Pazar 18:00
Last of Us’ın Yeni Detayları

Last of Us‘ın duyurulmasının ardından, arkasındaki firmanın Naughty Dog olmasından kaynaklı olarak beklentiler oldukça yükseldi. Önce “Survival / Horror” olarak tanımlanan yapımın daha sonra bu türde olmayacağı ortaya çıktı.

Bir süredir sessiz kalan firma Official PlayStation Magazine UK adlı dergi aracılığıyla bu sessizliğini bozdu ve oyunun yeni detaylarını açıkladı.

Görünüşe göre Last of Us, Uncharted serisi kadar çizgisel bir oynanışa sahip olmayacak. Fakat bu açık dünya (open-world) oynanış anlamına da gelmiyor.

Oyunun içerisinde kahve dükkanları gibi bazı belli başlı yerlere oyuncular girip çıkabilecekler fakat bu tamamen opsiyonel olacak. Yani girmek ya da girmemek sizin elinizde demek daha doğru olacak.

Ayrıca oyunda silahlı çatışmaların ön planda olmayacağı da gelen yeni haberler arasında. Zaten yayımlanan ilk tanıtım videosunda Ellie ve Joel’in öldürdükleri kişiler üzerinden mermiler topladığını yani oyunda mermi sıkıntısı yaşanacağını da anlayabiliyorduk.

Son olarak iki karakterin birbirlerine oyun içerisinde bazı noktalarda yardım etmek zorunda kalacakları ve bu durumun çok sık gerçekleşmeyeceği de yapılan açıklamada yer alıyor.

Last of Us’ın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Yeni detaylar gelmeye devam ettikçe ShiftDelete.net olarak sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

:: Last of Us’ı bekliyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Last of Us’ın Yeni Detayları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Walking dead ile bu tarza alistik ciksada oynasak 🙂

" Last of Us’ın Yeni Detayları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Last of Us’ın Yeni Detayları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Last of Us’ın Yeni Detayları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "