Okunma

Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı!


03 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30
Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı!

İlk olarak bilim kurgu filmleri ile ortaya çıkan Lazer Silahlar, birçok örneğinin gerçek hayata yansımasında olduğu gibi bu konuda da gerçeklik kazanmıştı. Geçtiğimiz, yani 2014 yılı kapsamında Amerikan Donanması, ilk işlevsel tahribat gücüne sahip Lazer Silahını duyurmuş ve bu Lazer Silahının nasıl sonuçlar verdiğine dair bir tatbikat görüntüsünü de tüm dünyaya göstermişti.

Lazer Silahlar büyük gelişme kaydetti!

Ancak Amerikan Donanması, söz konusu bu etkili lazer silahı ile ilgili geliştirme süreçlerinin ne zaman tamamlanacağına ya da ne zaman seri üretime geçeceğine dair tarih bilgisinde bulunmamıştı. Zira o dönemlerde yayınlanan bilgilerde bu Lazer Silahın henüz, büyük çaplı tahribat yapma yeteneğinin bulunmadığı, sadece insansız hava araçlarına ve insanlara etkili atışlar yapabildiği detayları yer almıştı.

15-08/03/news_1-lazer-silahlar-gercek-oluyor-iste-lazer-silahlarin-cikis-tarihi-2015-sdn-bilim.jpg

Aktarılan teknik detaylarda ise Amerikan Donanması’nın Lazer Silah Sistemi’nin şu an 30 kW gücünde olduğu aktarılıyordu. Son gelen bilgiler ve aktif kullanın için öngörülen tarih ise ilerleme kaydetmiş.

Lazer Silah Sistemi 2020’de Gerçek Oluyor!

Doğrudan Amerikan Donanması’ndan yapılan bilgiler ışığında, uzun süredir gelişimi devam eden Lazer Silah Sitemi projesinde gelişmeler kaydedildiği ve 2019-2020 yıllarında aktif olarak Donanma’ya air kısmi gemilerde kullanıma başlanacağı açıklaması yapıldı. Açıklamaya eklenen teknik detaylarda ise daha önce 30kW gücünde olan Lazer Silah Sitemi’nin gücü, 100-150 kW aralığına kadar yükseltilmiş. Ancak bu yükselişin ardından, daha önce olduğu gibi Amerikan Donanması’ndan bir tatbikat görüntüleri yayınlanmadı.

15-08/03/news_2-lazer-silahlar-gercek-oluyor-iste-lazer-silahlarin-cikis-tarihi-2015-sdn-bilim.jpg

Yani daha önce bir İnsansız Hava Aracını düşürecek güce sahip olan Lazer Silah Sistemi’nin, güçlendirilmiş hali ile neler yapabileceği sorusu, şu an için cevapsız kalıyor.

Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda daha çok, bir zamanların bilim kurgu filmlerinin konusu olan gelişimlerin, gerçek hayata uyarlanmış hallerine rastlıyor olacağız. Zira teknoloji, birçok kimsenin tahmin ettiğinden çok daha yüksek bir ivme ile gelişimini, kapalı kapılar ardında sürdürmeye devam ediyor. 

:: Amerikan Donanması’nın Lazer Silas Sitemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güçlendirilmiş hali ile bir savaş uçağını düşürebilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sonra buraya salarlar o lazeri kesin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tübitak mı? Zoobak olmasın o? 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu insanlar nasıl bir hırs içinde anlamn veremiyorum artık

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de yaptı lazer silahını,bizim de var aynısından inanmayanlar araştırabilir

 5. SDN Okuru dedi ki:

  milleti öldürmek için yeni icatlar geliştiriliyor..abd..ab..japon,ve benzerleri.
  birde medeniyetten insanlıktan demokrasideden bahsederler..en büyük katiller bunlar..insanları sinek gibi görüyor bu batı ve rus ve ***** Müslümanları ….öldürün ***** birgün ölecekler ama niyetleri başka gezegenlere gidip kurtulmak kral gibi yaşamak
  belki uzaylı varsa onlarıda öldürür bu *****..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tesla'nın patent belgelerin kaybolup kimlerin eline geçtiğini biliyorduk artık görmeye başlıyoruz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ya tmm iyi güzel hoş abi bizi vurmayı bea.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  1.5 milyon öğretmen çalıştırıyoruz. tübitak 100 bin mühendis işe alsa 1 senede araba, telefon, lazer ne varsa yapılır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  tübitak ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  herkes adamlar neyin peşinde bizimkiler neyin peşinde diye bir şeyler söylüyor. Sen neyin peşindesin ? Elinde telefon buraya yorum yazıyorsun sen yapta biz görelim her şeyi başkasından beklemek genimizde var ?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Belki Çin veya Rusya daha erken çıkartır. Belli mi olur. ABD'ye güzel kapak olur.

 12. sagme dedi ki:

  Amerikayi bilmemde Japonlar cok az guc tuketimiyle iyi is cikaran bir lazer gelistirmisler, cekik gozlu kardeslerimize dikkat etmek lazim.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  öldürmenin sınırı yok malesef…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  sonuçta ölen yine insan olacak tabii

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kim ne derse desin dünyanin en büyük savunma ve silah sanayisine sahip adamlar. Türkiyede de bu potansiyel var ama sürekli engellendik kaç senedir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  valla abd bu içi tam anlamıyla yaparsa sıkıntı büyük adamlar neyle uğraşıyor bizimkiler ithal ürünlere vergi,ime kayıtlarına vergi peşindeler bir şey dicemde forum kurallarına haykırı neyse 🙁 🙁

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Lazer silahı taşıyan savaş gemisi akdeniz de daha 2020 diyonuz :)))

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Red Alert oyunu gercek oluyor desenize.

" Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lazer Silahlar için İlk Tarih Açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "