Okunma

LeakProof 5.0 İle İki Kat Güvenlik


01 Temmuz 2009 Çarşamba 11:04
LeakProof 5.0 İle İki Kat Güvenlik

Veri ihlallerindeki artış ürkütücü boyutlarda; 2008 yılında 35 milyonu aşkın veri kaydının ihlal edildiği açıklandı. Bu rakam, bir önceki yılın iki katından fazlasına denk geliyor. Şirketiçi ihlallerin yaklaşık yüzde 80‘i, yine şirket içindeki yetki sahibi kişilerden geliyor. Telif haklarının kaybı, rekabet gücünü ve pazar payını etkiliyor. Veri sızmasını önleme çözümleri, şirketlerin kazara olan ve tehdit içeren veri sızıntılarını durdurmasında kritik önem taşıyor.

Trend Micro, veri sızmasını önleme çözümünün yeni sürümü LeakProof 5.0‘ı duyurdu. Yeni sürüm, ek özellikleri ve avantajları ile, hassas verilerin keşfedilmesi, izlenmesi ve engellenmesi işinin karmaşıklığını ve maliyetini azaltıyor. LeakProof, müşteri ve çalışan gibi hassas verileri, aynı zamanda da telif haklarını izliyor ve koruyor.  Tabi burada DataDNA ve Aktif Güncelleme teknolojilerinin önemi oldukça büyük.

 

LeakProof iki farklı sürüme sahip. Standard sürüm Aktif Güncelleme teknolojisini kullanıyor. LeakProof Advanced buna ek olarak ileri DataDNA parmak izi teknolojisine de sahip.


Trend Micro
‘nun patentli DataDNA teknolojisi, gelişmiş algoritmalar, dosya, e-posta ve benzeri içeriklerde gömülü olan hassas verilerin “DNA”sını ortaya çıkarıyor ve bunları imza olarak saklıyor. Bu teknoloji, parmak izi gibi benzersiz bir DNA dizilişi sunuyor. LeakProof parmak izi yöntemi, kesin sonuç veriyor ve neredeyse sıfır hata ile çalışıyor. İşletmeler, milyonlarca kaydın bulunduğu bir parmak izi veritabanını tarayıp içerikle eşleşme olup olmadığını tespit edebiliyor.

Uygulama, bellek harcamadan ya da yavaşlamaya neden olmadan dizüstü bilgisayarlarda bile çalışmaya yetecek kadar küçük. Ayrıca, Trend Micro‘nun karakter tabanlı teknolojisi, her dilden parmak izini ortaya çıkarıyor. Parmak izi motorlarının parmak izi yaratmak için dili anlamak durumunda olduğu diğer çözümlerin aksine, LeakProof teknolojisi dilden bağımsız çalışıyor.

TrendMicro‘nun Aktif Güncelleme teknolojisi, uyumluluk şablonlarını, doğrulayıcıları ve uygulamaları kolaylıkla güncelleyebiliyor. Bu teknoloji, daha hızlı ve anında koruma sağlamak için, IM ve Webmail formatları gibi her tür uygulama değişikliğini yapabiliyor. Aktif Güncelleme teknolojisi, gecikmeleri önlüyor ve uygulama değişikliklerini hızlandırıyor.

:: Siz hangi koruma yöntemini kullanıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LeakProof 5.0 İle İki Kat Güvenlik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LeakProof 5.0 İle İki Kat Güvenlik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LeakProof 5.0 İle İki Kat Güvenlik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "