LED LCD Arayanlara LG’den Yeni Alternatif


12 Nisan 2010 Pazartesi 06:30
LED LCD Arayanlara LG’den Yeni Alternatif

LG’nin yeni E50 serisi mega-kontrast oranıyla tam HD görüntü için daha da yüksek kalite vadediyor. Ayrıca serinin E50VR modeli Super Plus çözünürlük teknolojisiyle hem daha da gerçekçi görüntüler getiriyor, hem de SD seviyesindeki içerikleri HD standartlarına yükseltiyor. Super Plus çözünürlük teknolojisinin ardında herhangi bir harici bellek ya da yazılıma gerek kalmadan, çerçeve gecikmesini önleyen Tam HD uyumlu tekil çerçeve algoritması kullanan Image Clear (IC) Motor Yongası var. IC Motoru ayrıca daha doğal ve tatminkar görüntü sağlamak için fotoğraflardaki aşırı ışıklamayı bastıran çekim kontrol işlevini de getiriyor. Böylece Super Plus Çözünürlük vasat fotoğrafları bile en yüksek çözünürlüğe yükseltirken diğer yandan oyun ve filmler için de daha gerçekçi kareler sunuyor.


E40

LG E50 ve E40 monitör serileri çevreye karşı da duyarlı. Yeni LED LCD serisinin üretiminde çevre dostu materyallerden faydalanılmakla kalınmayıp, halojen ve cıva kullanımından da kaçınılmış. LG’nin yeni LED LCD serilerinde önceki modellere oranla yüzde 45’e varan enerji tasarrufu sağlanıyor. İncelip hafifleyen tasarım daha az elektronik atık yaratılmasına katkıda bulunuyor.


E50

Tüm bunların yanısıra Ez OSD denetimiyle donatılan E50 serisi Dual Screen, Otomatik Parlaklık, Sinema Modu ve Orijinal Oran gibi akıllı denetim özelliklerini de taşıyor. Bunlardan Dual Screen özelliği ekranı ikiye bölüp kullanıcının bir yandan örneğin Microsoft Office dokümanları üzerinde çalışmasına, diğer yandan da çok sayıda çevrimiçi kaynağı kontrol etmesine olanak tanıyor. Kalınlığı sadece 17.5 mm olan LG E50 monitörler piyasadaki CCFL aydınlatmalı monitörlere göre 1/3 oranına kadar daha hafifken çift taraflı ayrılabilir ayaklıklarıyla masa üzerinde dizüstü bilgisayarlarla aynı hizada kolay kullanım sağlayabiliyor.

LG E2350V modelinin ekolojik özellikleri UL tarafından Sürdürülebilir Ürün Sertifikası’na uygun görülürken, ENERGY STAR ön koşullarını da içeren IEEE 1680 tüketici elektroniği standartlarını sağlıyor.

Advertorial

 

 
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LED LCD Arayanlara LG’den Yeni Alternatif konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LED LCD Arayanlara LG’den Yeni Alternatif ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LED LCD Arayanlara LG’den Yeni Alternatif ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar