Leica’dan Mega-Pahalı Fotoğraf Makinesi


16 Eylül 2014 Salı 20:48
ABONE OL
Leica’dan Mega-Pahalı Fotoğraf Makinesi

İki yılda bir düzenlenen dünyanın en önemli fotoğrafçılık fuarı Photokina, Almanya’nın Köln şehrinde devam ediyor. Fuarı yerinde izliyoruz ve birçok yeni modeli sizler için inceliyoruz. Göze çarpan modellerden biri de Leica S.

Mega-pahalı fotoğraf makineleri ile tanınan Alman Leica’nın bu modeli de tahmin edileceği üzere bir hayli pahalı, ancak sahip olduğu özellikler ve yapısıyla özel bir kullanıcı kesimine hitap ettiğini de baştan belirtelim. Orta format fotoğraf makinesi olarak adlandırılan sınıfın üyesi olan Leica S ile 37.5 megapiksel fotoğraf çekilebiliyor. 

14-09/16/leicaslead.jpg

4K video çekiyor

Cihaz ile seri çekim modunda saniyede 3.5 kare fotoğraf çekilebiliyor ve 1080/30p, 24fps hızında 4K video kaydı gerçekleştirilebiliyor. 42 MB’lık RAW formatlı görüntü sunabilen aygıt ayrıca satın alınabilen battery grid’le de kullanılabiliyor. Kapsamlı kontrol mekanizmaları, arayüzü, ekranı ve vizörü de dikkat çeken yapı taşları arasında.

Sadece gövdesi 25.400 dolar

Sadece gövdesi (body) 25.400 dolar olan makinenin lensi de yaklaşık 8 bin dolar seviyesinde. Önümüzdeki aylarda yüksek profilli fotoğrafçılar ve Leica meraklısı kimselerin karşısına çıkacak modele sahip olmak için harcanması gereken miktar da böylelikle 33.4 bin dolara ulaşıyor.

:: 33.4 bin dolarlık fotoğraf makinesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
18 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Arabayla takas yapıyorlar mı? diye soracaktım ama takas da kurtarmaz, borçlu çıkarız.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

vay Arkadaş bmw alınır o paraya

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

leicaysa pahalıdır abi şaşmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

büyük fotoğrafcılar alır keyfıne bakar hızsa hız kaliteyse en iyisi

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Gereksiz pahallı diyebileceğimiz bir pahallık, o parayı verecek olsam zaten gider Hasselblad alırım. DSLR makinalar artık yeni teknoloji sunmak yerine eskiyi revize edip kullanıcıya sunuluyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

androidçiler nerde acaba… oha o kadar pahalı fotoğraf makinesi mi olur… yuh yani… param olsa da almam…. demelerini bekliyorum… hadi ilk kim atlayacak… gösterin kendinizi :))))

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Leicanın stratejisi yıllardır böyle ***** nevi Apple lık yapıyor fotoğraf sektöründe 🙂 ama el işçiliği ve kalite bazında diğer rakiplerinin çok ötesine o ayrı.orta format olduğu için fiyatın şişmesi doğal.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Fotoğraf makinesi konusunda pek bişey anlamam fakat bu fiyata Pro kullanıcıların başka alternatifleri değerlendireceklerini düşünüyorum.

|SeYYaH|
|SeYYaH|
6 yıl önce

lüks bir araba fiyatýna… resim çekmek için bu fiyatý bir fotoðraf makinesine verebilene þaþarým. üst düzey akýllý bir telefonun çekeceði fotoðraflarýn neyi eksik yav?! ama tabii bu parayý çekirdek parasý diye harcayabilecek babayiðitler için bu ücreti ödeyip böyle bir makine almak bir ayrýcalýk yaratmasý yönüyle söyleyebileceðimiz sözümüz yok elbet.

ama o imkanlara sahip olabilseydim, o 70 bin ***** her bin ***** ayrý ayrý asgari ücretli 70 garibana daðýtýr, duasýný alýr ve bundan da bulutlarýn üzerinde uçarcasýna büyük bir haz ve mutluluk duyardým.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Bu fotoğraf makinesi piyasaya sürüleli en az 2 sene oldu. Fiyatı hemen hemen tüm orta format fotoğraf makineleri gibi yüksektir. Hedef kitlesi reklam ve moda fotoğrafçılarıdır. Üst seviye bir reklam fotoğrafçısının bu makinenin bedelini kazanması tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürmektedir.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

leica zaten bu ürünleri biz masum köylüler için üretmiyor maalesef. Adamın satış derdi yok zaten, şu an bizim kullandığımız cihazlar da Leica ve türkiyede peyniir ekmek gibi satıyor. *****
Sanki bir geleneği sürdürmek için bu foto işlerini yapıyor olabilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Biride gelmiş bunu telefon kamerasıyla karşılaştırmış hey bee herkes mühendis valla. Aç bak orta format nedir. 150.000 e hasselblad alırım bunu alacağıma

LittleMonster
LittleMonster
6 yıl önce

O fiyata gider HasselBlad alýnýr orta formatýn kralý HasselBlad dýr

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Biri çıkıp telefonla karşılaştırmış, biri de diyor Nikon'la boy ölçüşemez. Nikon'un en iyi makinesi ile bunu karşılaştırmadan bu cümleleri sarf etmeyin.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Ne hasta insanlar varmış be

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Arkadaşlar leica nin 58 bin euroluk makinasini gördüm lens hariç

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

abooovvvv

" Leica’dan Mega-Pahalı Fotoğraf Makinesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Leica’dan Mega-Pahalı Fotoğraf Makinesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Leica’dan Mega-Pahalı Fotoğraf Makinesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!