Okunma

Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf


18 Şubat 2014 Salı 14:55
Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf

Veri güvenliği ve gizliliği tüm dünyada kurumların ve bireylerin üzerine en çok eğildiği konuların başında geliyor. Özel hayatlarının ifşa edilmesini, önemli bilgilerinin çalınmasını engellemek isteyen şirketler ve bireyler, aldıkları önlemleri artırma yoluna gidiyor.

Bireysel ve profesyonel kullanım alanında en çok tercih edilen cihazlardan biri olan iPad, güvenlik endişesinin yoğunlaştığı unsurların başında geliyor. Hassas retina ekranı çizilmelere karşı fazla direnç gösteremezken, trende, otobüste ya da uçakta meraklı gözlerin de hedefi oluyor. Ekranda yer alan ve belki de hayati nitelikte önem taşıyan bilgiler kısa bir süre içerisinde başkaları tarafından görülebiliyor ve kötü amaçlar için kullanılabiliyor.

Kullanıcıdan başkası ekranı göremiyor

Leitz, Complete serisine ait “Gizlilik Filtreli Kılıf” ile bu endişeleri gideriyor. iPad ve iPad Mini için tasarlanan kılıf, esnek ön kapağı ve entegre ekran gizlilik filtresi sayesinde kullanıcı dışındaki hiçbir gözün iPad ekranını görememesini sağlıyor.

Complete” serisi, değişen iş ve sosyal yaşam koşullarını da kolaylaştırmayı hedefliyor. Çalışma hayatının daha “mobil” olmasıyla birlikte bilgi güvenliği yalnızca ofiste değil, seyahat halinde de kritik bir konu halini alıyor. Yeni Gizlilik Filtreli Kılıf, Leitz Complete serisinin bu alana yönelik ilk çözümü olarak öne çıkıyor.

Kılıf, iPad ve iPad Mini’yi çepeçevre korurken arka kapakta yer alan stand, ideal yazma ve görüntüleme açısını sağlıyor. Ekran gizlilik filtresine sahip ön kapak ekranı çizik ve leke oluşumuna karşı koruyor. Kılıfın en can alıcı özelliği ise ekranı meraklı bakışlardan koruması. iPad ve iPad Mini ekranında yer alan görüntüler, videolar, fikirler, metinler ve her türlü bilgi bu kılıf sayesinde yalnızca kullanıcısına görünüyor.

iPad’ini trende ya da uçakta kullanan bir profesyonel, bu sayede bilgilerinin yan koltuktakiler tarafından görüntülenme endişesi yaşamıyor. Kullanıcı iPad ile çalışırken, yan koltukta oturan kişi ekrana baktığında simsiyah bir yüzeyle karşılaşıyor. Kılıf, iPad’in retina ekranının tüm fonksiyonlarıyla çalışmasına engel olmuyor. Leitz Complete Gizlilik Filtreli Kılıf siyah ve beyaz renk seçeneklerinin yanı sıra yatay ve dikey biçim seçenekleriyle de kullanıcıya sunuluyor.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatları:

iPad uyumlu kılıf: 165 TL + KDV

iPad mini uyumlu kılıf: 125 TL + KDV

:: iPad’de güvenliğe önem veriyor musunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Onu görebilmek için gözlük gerekmeyecek mi ya? Naaıl oluyor o tam anlayamadım ben. Eğer açıya gör olacaksa hiç olmasın. Biraz çevirsek biz göremicez diğerleri görebilecek falan. Hiç olmasın yani.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hatta kullanici bile göremiyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Metrobuste kullanılır. :))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede reklamla birlikte satsalar önünü kesemezsin 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ne varsa Apple’da var 😀

" Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Leitz’tan Complete Gizlilik Filtreli Kılıf ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "