Okunma

Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı


03 Ocak 2017 Salı 08:30
Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017, akıllı ev ve IoT teknolojilerinin de sergilendiği önemli bir fuar. Lenovo, CES 2017 kapsamında akıllı ev konsepti üzerine yaptığı çalışmaların sonucu olan Lenovo Smart Assistant (Lenovo Akıllı Asistan) uygulamasını tanıttı.

17-01/03/lenovo-akilli-asistan-2.png

Lenovo Akıllı Asistan CES 2017’de tanıtıldı

CES 2017 teknoloji fuarında tanıtımı yapılan Lenovo Akıllı Asistan servisi, akıllı ev teknolojileri için önemli bir servis. Kişisel asistan görevi gören Lenovo Akıllı Asistan için Amazon Alexe ile işbirliği yapıldı. Kişisel asistan olarak, Lenovo Akıllı Asistan uygulaması, bulunduğu alan içinde çok sayıda komutu yerine getirebilecek. Bunların için liste oluşturmak, takvim planlamak, müzik çalmak gibi gündelik ihtiyaçlara ek olarak, bağlı olduğu bulut ekosistemi sayesinde sorulara da yanıt verebilecek.

Amazon Alexa sisteminde olduğu gibi 360 dereceden algılayabilen mikrofon ile 5 metreye kadar sesleri duyabilen, Lenovo Akıllı Asistan uygulaması, Lenovo akıllı ev aletleri ve diğer markaların da cihazlarıyla uyumlu olarak çalışabilecek. 

:: Kişisel asistan çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir sen kalmıştın yapmayan, vestel gibi montaj firması bile yapmıştı (toplamıştı).

" Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo Akıllı Asistan servisi tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "