Okunma

Lenovo Mirage Solo ön inceleme!


12 Ocak 2018 Cuma 20:00
Lenovo Mirage Solo ön inceleme!

Lenovo Mirage Solo ön inceleme videosu ile karşınızdayız! Lenovo’nun yeni VR gözlüğü, CES 2018 kapsamında resmi olarak duyuruldu.  Dünyanın ilk bağımsız Daydream VR’ı olan cihaz, çalışması için herhangi bir akıllı telefona ihtiyaç duymuyor.

CES 2018 hakkındaki tüm haberlerimiz için tıklayınız

Lenovo Mirage Solo ön inceleme!

Gücünü Snapdragon 835 platformundan alan VR gözlüğünde 4 GB RAM, 64 GB UFS depolama birimi, 256 GB’a kadar microSD kart desteği ve 4000 mAh batarya bulunuyor.

110 derece görüş açışı ve gelişmiş titreme engelleme teknolojisi cihazda yer alırken tek bir şarj ile 7 saate kadar pil ömrü sunuluyor.  Cihazın üzerinde yer alan tuşlar sayesinde farklı yüz tipleri ve görüş uzaklığına göre ayarlamalar yapabiliyorsunuz. VR gözlüğü ile beraber gelen kablosuz kontrolör sayesinde hem cihazın kontrollerini yapabiliyor hem de oynadığınız oyunlarda örneğin bir direksiyon veya baseball sopası gibi kullanabiliyorsunuz.

İçerik kısmına bakacak olursak I/O 2017 fuarıanda Google, 150’den fazla oyun ve uygulamanın hazır olduğunu belirtmişti. Bugün bu rakam 250’ye çıktı ve uygulama çeşitliliği arttı. Son olarak Lenovo Mirage Solo için henüz fiyat bilgisi paylaşılmadı. Ancak paylaşılan bilgiler cihazı 400 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olabileceğini gösteriyor.


yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN’de yer alacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim