Okunma

Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir


18 Ağustos 2014 Pazartesi 15:00
Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir

Lenovo, 2014-2015 yılı birinci çeyrek finansal raporunu yayınladı. Rapor, Lenovo’nun dünyanın en başarılı Windows işletim sistemli bilgisayar şirketi olduğunu gözler önüne sererken akıllı telefon pazarında da yükselişte olduğuna dair kuvvetli emareleri ile dikkat çekti.

Lenovo’nun geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11’lik büyüme gösterdiği, Windows’lu PC segmentinde kıyasıya rekabet içinde olduğu HP ile arayı az da olsa açarak yükselişini sürdürdüğü raporda öne çıkan göstergelerden olurken akıllı telefon ve tablet segmentindeki gelişim de çarpıcı.

14-08/18/ekran_resmi_2014-08-18_14_56_36.jpg

Yüzde 20-25 aralığındaki Samsung, yüzde 10-15 aralığındaki Apple haricindeki diğer tüm şirketlerin yüzde 5’in altında pazar payına sahip olduğu tablet kategorisinde de Lenovo yükselişte. Apple ve Samsung’un ilk iki sırayı paylaştığı pazarda yüzde 4.9 ile üçüncü sıraya yükselen Lenovo, Asus’u geride bırakmayı başardı.

Sonraki en büyük akıllı telefon üreticisi olabilir

Çinli teknoloji şirketi Lenovo’nun akıllı telefon segmentindeki göstergeleri de iddialı. Samsung ve Apple’ın yine ilk iki sırada yer aldığı kategoride yüzde 6 pazar payına yükselen Huawei üçüncü sırada yer alırken Lenovo da yüzde 5.2 pazar payına ulaşıyor. LG de Lenovo ile birlikte yarışta yer alıyor.

14-08/18/ekran_resmi_2014-08-18_14_56_22.jpg

 

Tümü global rakamları içeren bu finansal göstergelerine bakıldığında Lenovo’nun genel olarak yükselişi şirketin gelecek dönemlerde özellikle mobil pazarlarda çok daha iddialı bir görünüm sergileyebileceğine dair emareler barındırıyor.

:: Lenovo’nun başarısını nasıl yorumluyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yakışır

  2. SDN Okuru dedi ki:

    2 hafta önce z510 aldım gerçeken çok memnunum. performans mükemmel ısınma sıfır tasarım çok güzel vs. gerçekten çok iyi ilerleme göstermişler

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Nexus 6 duyuruldu haberiniz olsun

" Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo Sonraki ‘En Büyük’ Olabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "