Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar!


20 Ağustos 2020 Perşembe 15:30
Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar!

Bu yılın başlarında CES sayesinde kullanıcıların karşısına çıkan Lenovo ThinkPad X1 Fold, katlanabilir telefonlardan sonra katlanabilir ekranlı bilgisayarların da olacağının sinyallerini vermişti. Daha çok bir tablet gibi görünen bu gizemli bilgisayar CES’te görüldükten sonra ortan kaybolmuştu. Yakın zaman önce Weibo üzerinden cihaz hakkında yeni paylaşımlar yapılmaya başlandı. Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikleri hakkında bildiklerimiz ve yeni çıkan detaylar:

Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikleri hakkında bilinenler

Bu yılın başlarında düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), katlanabilir ekranı yeniden tanımlayan Lenovo, ThinkPad X 1 Fold birlikte farklı bir yola sapılmıştı. Weibo üzerinden yeni yapılan paylaşımlar ile ortaya çıkan detaylara göre, Lenovo ThinkPad X 1 Fold 1 kilogramdan daha hafif olarak konumlandırılıyor.

Farklı tasarımıyla dikkatleri çeken bu model için aynı zamanda hafif yapısıyla taşımayı kolaylaştırdığı için vurgu yapılıyor. Paylaşılan detaylarda bir düzenek üstünde solda yer alan dizüstü bilgisayar, sağ tarafta 1 kilogram ağırlığı bulunuyor. Terazinin bilgisayar kısmının havada olması bilgisayarın ağırlığının 1 kg’den az olduğunu ortaya koyuyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold ozellikleri

Katlanabilir bilgisayarın özellikleri arasında yer alan detaylara bir bakalım. Öncelikle bu cihaz esasında tablet bilgisayar karışımı denebilir. Katlanabilir ekranıyla ve sonrasında entegre edilebilin klavyesiyle birlikte bilgisayara dönüşen bu cihaz 13.3 inç büyüklüğünde pOLED ekranla gelmesi bekleniyor.

Cihaz katlandığında ekranın alt kısmı sanal klavye olarak kullanılabiliyor.  Ayrıca 24 dolara satın alabileceğiniz Bluetooth tabanlı fiziksel klavyeyi de ürün destekliyor. LG tarafından üretilen esnek ekran, taban kısmında plastik malzeme ile beraber geliyor ve bu sayede daha fazla esneklik kazanılmış oluyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold ozellikleri

Katlanabilir ekranlı bilgisayar modelinin paylaşılan afişi

Model iş bilgisayarı olarak kullanılması için tasarlanmış. Bunun yanında hem iş dünyasındaki ham de kişisel bilgisayar olarak kullanmak isteyen kişiler rahatlıkla kullanabilecek deniyor. Windows 10 Pro işletim sistemi ile gelecek modelde, Intel Core işlemci ailesi ve 8 GB RAM ile desteklenecek. Fiyatı 2 bin 499 dolar olacak olan bilgisayar yakında satışa sunulabilir.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  2. 2 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  3. 3 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  4. 4 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  6. 6 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  7. 7 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  9. 9 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  10. 10 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!