Okunma

Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları


13 Nisan 2018 Cuma 11:54
Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları

Motorola‘yı bünyesine katan Lenovo, mobil pazardaki planlarında bazı değişikliklere gitti ve bu değişiklikleri uygulamaya başladı. Peki Lenovo ve Motorola Türkiye pazarında nasıl devam edecek?

Lenovo’nun son büyük transferi Motorola, geçtiğimiz yıl şirketin mobil stratejisini ciddi anlamda değiştirmişti.

Genel anlamıyla mobil pazarda yoluna Motorola ile devam etme kararı alan Lenovo, özellikle Motorola’yı üst segmentte konumlandırmayı tercih etmişti. Ülkemizde de Lenovo, yeni model konusunda Motorola modelleriyle devam etme kararı almıştı. Geçtiğimiz yıl yaptığımız röportajda, firmanın geçen yılki Türkiye stratejisini de hatırlayabilirsiniz.

Lenovo modelleri tekrar Türkiye’de olacak!

Vibe ailesi ve özellikle P2 başta olmak üzere, K serisi gibi çok satan modellere sahip Lenovo, ülkemizde kullanıcılar tarafında kabul gören bir marka olmayı başarmıştı.

Motorola transferinden sonra, Türkiye’de yeni model satışında Motorola’yı tercih eden Lenovo, artık Türkiye’ye yeni modellerini de getirmeye devam edecek.

Motorola, Türkiye’den çekilmeyecek!

Son dönemlerde konuşulan iddiaların başında yer alan Motorola’nın satılması ve Türkiye’den çekilmesi gibi konular da cevabını buluyor.

Motorola’yı en azından şimdilik satmayı düşünmeyen Lenovo, Motorola’yı Türkiye pazarından da çekmeyecek. Mevcut ve yeni modellerin Türkiye’deki satışı devam edecek.

Türkiye pazarında hem Lenovo’nun hem de Motorola’nın yeni modellerini göreceğiz.

İki farklı operasyon yerine, Türkiye’de mobil operasyonu hem Lenovo’nun hem de Motorola’nın modellerini kapsayacak şekilde organize edildiğini, Motorola Türkiye’de yaşanan değişikliklerin esas sebebinin de bu olduğunu söyleyebiliriz.

:: Lenovo ve Motorola’nın mobilde Türkiye pazarındaki konumunu nasıl görüyorsunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Telefonlarin turkiyeye gelmemesi de onların bir suçu yok turkiyede imei kayıtı 1 den100 e yukselince bu normal talepte bulunsalar getirilir. Nasil internetten telefon vb sen istiyorsan onlar getirir istemesen getirirlermi huawei mesela onceden ne oldugunu bilmezlerdi simdi geliyor onlarmi getiriyor yoksa alacak olan mi talepte bulunuyor z5 s5 in diger markalardan ne farkı var

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bende p2 var bi sonraki telefonumuda lenovodan almayı düşünüyordum ki mediamarkt daki adama sordum lenovo telefon pazarından çekildi dedi

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adamlar çekilmiş memleketten z5 çıkalı çok oldu halen gelmedi s5 de öyle z5 pro çıktı hiç bir şey getirtmiyor moto serisindede bütün yeni çıkan hiç bir model ***** çekilmişler bunu neden saklıyorlar.

 4. İbrahim yıldız dedi ki:

  Biz motoroMo g4 alırken güncelleme alacak vadedildi bu uygulanmaz ise tüketici hakem heyetleri başvuracağım tüm

 5. murada dedi ki:

  Lenovo p2 gibi harika bi telefondan sonra p3 ü çıkarmamak nasıl bi anlayış aklım almıyor.

" Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo ve Motorola’nın yeni Türkiye planları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "