Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır


13 Kasım 2013 Çarşamba 14:00
Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır

2013 yılı, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri için ilginç stratejilerin uygulamaya konulduğu bir yıl oldu. Apple, gelişmekte olan piyasalarda daha fazla satış gerçekleştirebilmek adına iPhone 5c modelini sunarken, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu modelini de(iPhone 5) polikarbon bir gövdeyle birlikte yeniden satışa sunmuş oldu.

Bununla birlikte Asya öncelikli olarak daha fazla pazarda, üstelik geçtiğimiz yıllara göre daha hızlı şekilde piyasaya sunuldu iPhone 5c. Örneğin Türkiye pazarı ile geçtiğimiz yıl lansmanının ardından 3 ay sonra buluşan iPhone 5‘in sonraki versiyonu 5s, Eylül ayında gerçekleşen lansmanın sadece 1.5 ay sonrasında Türk tüketicilerle buluştu.

Gelişmekte olan pazarlarda yaşananlara dair temel faktörleri kısacası bu şekilde. Daha hızlı tedarik beraberinde düşük fiyat etiketli ama yüksek segmentli markalara dair ürünler.

Yeni adımlar atılacak

Bu noktadan hareketle Çinli teknoloji devi Lenovo‘nın akıllı telefon pazarına yönelik yeni adımları ortaya çıkıyor. 2013 yılında yaşanılan düşük PC satışlarında gelişme gösteren ender şirketlerden olan Lenovo‘nun tablet alanına yönelik adımları da başarılı bir ivme gösteriyor.

Yakın zaman önce açıklanan bir rapora göre Lenovo‘nun tablet satışları geçtiğimiz yıla göre 2 kata yakın arttı. Ve beklenen anın yaklaşmakta olduğuna dair ipuçları da gerçek bir açıklamayla nihai noktaya erişti. Şirketin akıllı telefon pazarına yönelik yeni modeller üretip satışını başlatacağı yönünde bilgi, şirketin CEO‘sunun Bloomberg‘e verdiği bir röportajda gözler önüne serildi.

Detaylar için diğer sayfaya geçiniz.

Lenovo CEO’sunun açıklaması

Lenovo CEO’su Yang Yuanqing, gelişmekte olan ülkeler için uygun fiyatlı ürünler üretileceğini açıkladı. Orta Doğu, Afrika, Asya ve Güney Amerika pazarları öncelikli olarak satışına başlanacak uygun fiyatlı Lenovo akıllı telefonlarının iPhone 5c‘deki felsefeyi sergilemesi olası. Yani eski teknoloji, gösterişli reklamlar.

Şirketin,
güçlü marka bilinirliği ve yüksek segmentli mali yapısı da biraz önce
belirttiğimiz pazarlara yönelik uygun fiyatlı akıllı telefon modellerini
tasarlayıp satışa sunmasının önünde herhangi bir engel bıramıyor.
Üstelik Lenovo, akıllı telefon pazarına dair ilgisini, örneğin BlackBerry‘i satın alma konusundaki istekli adımlarıyla da ortaya koyuyor.

Gelecek sürprizlere gebe

Teknoloji devi Lenovo, bakalım mobil cihazlara yönelik rekabetin gittikçe “tekelleşmeye” eğilimi sergilediği, yani Apple ve Samsung dışındaki markaların pastanın çok küçük bölümlerinden pay aldığı günümüzde ne gibi adımlar atacak ve teknoloji severleri ne gibi akıllı telefon modelleri ile buluşturacak?

:: Lenovo’nun akıllı telefon pazarına yönelik olası “uygun fiyatlı modelleri” sizce akıllı telefon pazarında başarılı olur mu?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Lenovo ile yaptığınız son iki haberi okudum ve “pc” kullanmayı gerek gördüğünüzü gördüm; fakat unutmayınız ki bilgisayar gibi bir adet Türkçe sözcük hayatta. Bu yorumun yayınlanmayacağından da adım kadar eminim.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Lenovo önce somunları hemencecik kırılmayan notebook kasası üretsin de…

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Türkiyeye gelmez

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

1020 alırım hacı boşver bunları

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Sony Xperia Z1 kral

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Bunlar birde ekosistem kurucaklar…. Telefonlar-Bilgisayarlar-TV’ler hepsi bir ağda toparlıcaklar… OHHOOO ÖLMEYİN EŞŞEĞİM ÖLMEYİN deyimi bunlara gelsin.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Lg g2 krall

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Taş gibi yapar klas ama sağlam telefon olur hatta noka ile birleşebilirler beraber 5-10 çıkarsınlar 58 megapiksell kamaraa ilee 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Lenovo P780 cep telefonu gelsin alayım gerisi boş.

" Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)