Okunma

Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti


27 Nisan 2016 Çarşamba 08:01
Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti

Lexmark International, bugün Apex Technology Co., Ltd. (Apex) ve PAG Asia Capital (PAG) liderliğindeki bir yatırımcılar konsorsiyumu ile nihai bir birleşme anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşma uyarınca, Lexmark, şirket değerinin nakdi net olarak yaklaşık 3.6 milyar dolar olduğu tamamı nakit işlem doğrultusunda hisse başına 40.50 dolar değerinden devralınacak.

İşlem, Lexmark Yönetim Kurulunun oybirliği ile onaylandı. Bu şekilde Lexmark’ın stratejik alternatifler arayışı haberinin kamuya duyurulmasından önceki gün olan 21 Ekim 2015 tarihindeki dokunulmamış hisse kapanış değerine göre %30 prim sağlanmış oldu.

Konsorsiyum, Lexmark ticari genel merkezini Lexington, Kentucky’de muhafaza etmek niyetinde. Şu andaki Lexmark Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Paul Rooke’un işlem kapanışından sonra da şirketi yönetmeye devam etmesi bekleniyor.

Lexmark’ın “Görüntüleme Çözümleri/Hizmetleri” ve “Kurumsal Yazılım” olan iki faaliyet grubunun yanında, şirketin bölgesel ve ülke operasyonlarının da bu birleşmeden etkilenmeden ve stratejik ve finansal açıdan ise olumlu şekilde faydalanarak devam etmesi bekleniyor.

Birleşme, Konsorsiyum’un sermaye katkıları ve borç finansmanı yolu ile finanse edilecek.

Lexmark Yönetim Kurulu, Lexmark A Grubu hisse senedi başına 0.36 dolar olan düzenli çeyrek dönem nakdi temettüyü de açıkladı. Temettü, 3 Haziran 2016 günü mesai saati sonu itibariyle kayıtlı olan hissedarlara, 17 Haziran 2016 tarihinde ödenecek.

:: Lexmark’ın satılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hayırlı olsun…

" Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "