Okunma

LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı


30 Nisan 2014 Çarşamba 08:00
LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

LG Electronics 2014 yılı  ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 319 daha fazla net kar elde ettiğini açıkladı. LG Ev Eğlencesi Bölümü’nde artan karlılığına bağlı olarak 2014’ün ilk çeyrek net karı 86.62 milyon dolara yükselirken faaliyet karı da 471.47 milyon dolar olarak bir önceki çeyrekle karşılaştırıldığında gözle görülür bir artış gösterdi. 2013’ün aynı dönemi ile karşılaştırıldığında, denetlenmemiş ilk çeyrek konsolide gelir yüzde 1.2 artışla 13.35 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Ev eğlencesi gelirlerinde yüksek oranda artış

LG Ev Eğlencesi Bölümü, 2013’ün aynı dönemine oranla ilk çeyrekteki gelirini yüzde 3 oranındaki artışla 4.63 milyar dolar olarak gerçekleştirdi. Geniş ekranlı TV’ler ve uygun ödeme koşullarına bağlı olarak yüksek satış oranı ile 224.79 milyon dolarlık faaliyet karı elde etti. 

Mobil her geçen gün güçleniyor

LG Mobil İletişim Bölümü ise geçen yıla oranla yüzde 19 oranında artış göstererek, dağıtımı yapılan tüm telefonların yüzde 75’ini kapsayan bir oranla, 12.3 milyon adet akıllı telefon dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtımı yapılan 5 milyon adet LTE akıllı telefon ile bugüne kadar bir çeyrekte yıllık olarak yüzde 79 oranında yükseliş gösteren LG, geçen yılın ilk çeyreğine oranla yüzde 41, 2013’e göre yüzde 27 oranla daha fazla dağıtım gerçekleştirdi. Yüzde 6 oranında yükseliş gösteren yıllık gelir, G Pro 2’nin tanıtımına bağlı olarak ve daha etkin pazarlama faaliyetleri ile çeyrek bazda da artış gösterdi. LG, yeni amiral gemisi G3 ve L III serisi ile ikinci çeyrekte daha da yüksek gelir elde etmeyi hedefliyor.

Beyaz eşyada hedefler büyük

LG Beyaz Eşya Bölümü, Kore’de yüksek satış olmasına rağmen ancak Kuzey Amerika’daki rekabet ve olumsuz döviz kurları nedeniyle 2.54 milyar dolarlık gelirle bir önceki yıla oranla düşüş gösterdi. Birinci çeyrekte, 102.15 milyon dolarlık faaliyet karı ile sonuçlanan gelişmiş maliyet yapısı ve yüzde 4 oranında bir kar marjına sahip olan LG, yeni çamaşır makinesi ve buzdolabı modelleri ile gelirini artırmayı hedefliyor.

Ticari tip klimalarda yüksek satış oranı

LG Klima ve Enerji Çözümleri Bölümü, deniz aşırı ülkelerde ticari tip klimaların yüksek satış oranları ile ilk çeyrekte 1.14 milyar dolarlık gelir ve 84 milyon dolarlık faaliyet karı ile bir önceki yılın ilk çeyrek sonuçlarına oranla yaklaşık yüzde 10 oranında bir artış gösterdi. LG’nin ticari tip klima ve yeni ürünler için yüksek karlı satış beklentisi bulunuyor.

:: LG ürünlerini kullanıyor musunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    8 yildir telefon olarak lg nin cesitli modellerini kullniyorum cok da memnunum. hicbir zaman pismnlik duymadim aldgim urunlerinden lg gerckten kaliteli islere imza atiyor tek eksisi reklam yapmamasi aah bide reklam yapsa gostercek kalitesini de samsung kadar beceremiyor reklam isini.

" LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, 2014’ün İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "