Okunma

LG CLOi robot modellerinin yanına gittik!


02 Eylül 2018 Pazar 17:01
LG CLOi robot modellerinin yanına gittik!

LG, IFA 2018’de yeni akıllı ev ürünleriyle beraber LG CLOi robotlarını da sergiledi. LG CLOi Suitbot giyilebilen robot ile başlayan serüvenimiz, yakın gelecekte otellerde ve pek çok yerde karşımıza çıkabilecek yeni CLOi robotlarıyla devam ediyor.

Nesnelerin interneti ve yapay zeka ile beraber evlerimizle beraber, evlerin içerisinde kullandığımız tüketici elektroniği ürünlerinin de akıllanmasını beraberinde getiriyor. LG ThinQ akıllı ev ürünleriyle beraber, CLOi robotlarına da IFA 2018‘de vurgu yaptı.

LG CLOi robot ailesi neler yapabiliyor?

Robot teknolojilerine son dönemde ciddi yatırımlar yapan LG, CLOi Suitbot ile beraber giyilebilir robotunu sergiledi. CLOi Suitbot, özellikle ayakta yapılan ve fiziksel güç gerektiren işlerde olduğu gibi, engellilerin de hayatını kolaylaştıracak giyilebilir bir robot. İnsanların fiziksel olarak harcadıkları enerji çok daha aza inecek ve etrafındaki diğer robotlar ve akıllı ev ürünleriyle de iletişimde olabilecek.

Yakın gelecekte pek çok alanda robotları görebileceğiz. CLOi ailesinde robot danışman, robot sepet ve bagaj taşıyıcısıyla servis robotu gibi pek çok farklı model var.

Bu videomuzda, LG’nin IFA 2018‘de sergilediği CLOi robot ailesinin üyelerini sizlere anlatıyor ve neler yapabildiklerini gösteriyoruz. İyi seyirler…
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LG CLOi robot modellerinin yanına gittik!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Böyle bir teknoloji yaparsa lg herzaman daha önde ve ev sinema sistemleri dahil olmak üzere. Bu başarı lg bin bütün ürünlerinde mevcut, ama maalesef millet tutturmuş Samsung ve iPhone, hele hele sorun yaratan anketlerde en çok samsungu görüyorum ve daha önemlisi de var Amerika gibi fesat ülkeden hiçbir ürün alınmamayı tavsiye ediyorum özellile iPhone, general mobile, hp telsa ürün ve araçları ve en son yiyecek içecek gıdalar….

" LG CLOi robot modellerinin yanına gittik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG CLOi robot modellerinin yanına gittik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG CLOi robot modellerinin yanına gittik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "