Okunma

LG’den Blu-Ray/HD DVD İkilemine Son


14 Haziran 2007 Perşembe 13:00
LG’den Blu-Ray/HD DVD İkilemine Son
Blu-ray ve HD DVD duyurulduğunda ortada bir kamplaşma olacağı tahminleri heryerdeydi. Sonuçta kayıt biçimlerinin lazerle olması haricinde benzer yönleri farklarından daha az olan iki teknolojinin bir araya gelmesi zor gibi görünüyordu. gelse bile kısa sürede olması pek beklenmiyordu. Görünen o ki bu inanışlar boş çıkmış durumda, çünkü melez ürünleri sıkça görmeye başladık.


"HD DVD mi, Blu-ray mi?" sorusuna yanıt veren bu ürünün fiyatı henüz belli değil.

Tek Diskte 50 GB

LG‘nin yeni optik sürücüsü GGW-H10N, her ne kadar mükemmel olmasa da Blu-ray disklere yazabilme yeteneğinin yanında HD DVD okuyabilme özelliği barındırıyor. 4x hızında Blu-ray disklere yazabilen ürün 50 GB sığayı tek bir diskte sunuyor.

Fiyatı konusunda şimdilik bir varsayım yapmak istemiyoruz ama görünene göre harici diskler bir süre fiyat verimliliği açısından daha revaçta olacak.

Bilgi İçin: LG
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LG’den Blu-Ray/HD DVD İkilemine Son konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’den Blu-Ray/HD DVD İkilemine Son ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’den Blu-Ray/HD DVD İkilemine Son ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "