Okunma

LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L


11 Şubat 2008 Pazartesi 22:00
LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L
LG’nin harici optik sürücüsü GSA E50L, USB arabirimiyle bilgisayarınıza bağlanarak her türlü medyaya sorunsuz şekilde yazabiliyor. DVD + ve DVD – medyalara ve çift katman DVD’lere yazabilen ürün, disklere şekiller çizmenize imkân veren Lightscribe teknolojisini ve daha güvenli diskler oluşturmanızı sağlayan SecurDisc özelliklerini de destekliyor.

İzleyin

SecurDisc Nedir?

Üründe dikkatimizi en çok çeken şey, SecurDisc desteği oldu. Peki SecurDisc nasıl bir teknoloji? SecurDisc birkaç farklı açıdan daha güvenli diskler oluşturmanıza izin veriyor. Hem CD hem de DVD için kullanılan bu teknolojide öncelikle tamamen dolu olmayan disklere yazacaksanız, veriyi optik medya üzerindeki bozulmalara (çizilme gibi) karşı koruyabiliyorsunuz. Bu yapılırken, boş kalacak yerlere doğrulama bilgileri yazılıyor ve eğer diskte hata oluşmuşsa doğrulama değerleriyle esas veri kurtarılıyor.

SecurDisc teknolojisi aynı zamanda tamamen şifrelenmiş diskler oluşturmanıza da izin veriyor. Bunun bir uzantısı ve PDF‘nin bir özelliğinin tesiri olarak, sadece disk üzerinden açılabilen PDF dosyaları üretmeniz de mümkün. Kısacası SecurDisc teknolojisi, DVD veya CD üzerinde, tamamen size özel ve oldukça güvenli bir ortam oluşturabiliyor. Şu an için SecurDisc teknolojisini sadece Nero Burning ROM yazılımı aracılığıyla kullanabiliyorsunuz.

Fiyat: 105 dolar + KDV Satın al!

Bilgi için: LG
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ya harici sabit disk alacaktım ama bir kutu DVD ile bu mereti mi alsam diye düşünüyorum şimdi.. anlatım için teşekkürler ama bana bi de fikir verseniz, filmleri sabit disktemi yoksa DVD’demi saklasam?

" LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’den Harici DVD Yazıcı: GSA E50L ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "