Okunma

LG ekrana gömülü kamera için patent aldı!


08 Kasım 2018 Perşembe 08:00
LG ekrana gömülü kamera için patent aldı!

Ekran içine kamera koyup, çerçeve oranlarını minimuma çekmeyi amaçlayan marka görünüşe göre yalnızca Samsung değil. Son zamanlarda gelen sızıntı ve bilgiler, benzer bir tasarım ve teknoloji üzerinde LG‘nin de konsept bir tasarım yaptığını işaret ediyor. Bu yeni tasarım ile birlikte çentik ve çerçeve ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor. LG ekrana gömülü kamera için çok konuşulacak bir patent aldı.

LG ekrana gömülü kamera için patent aldı!

Patent, Güney Kore sınırları içinde dosyalandı. Bu patent içerisinde ise iki farklı tasarım gözüktü. Bu tasarımların temel farkları ise, tasarımlardan birisinin düz kenarlara sahipken diğerinin eğri kenara sahip olması. Ancak temelde bulunan konsept ise aynı. Ekranın ortasında bulunan oval şekilli kesik alan, bir veya iki kamera ile birlikte yakınlık sensörü gibi algıyacıları içinde barındırıyor.

LG ekrana gömülü kamera

Ancak bu patentlerin, yakında çıkması beklenen bir cihazı yansıttığını düşünmeye hemen gerek yok. Yıllarca alınan pek çok patent gördük. Ancak üzerinden uzun yıllar geçmesine karşın pek çoğu halen gün yüzüne çıkmadı. Yine de tasarım ve ergonomi olarak oldukça iddialı ve kullanışlı olduğunu belirtmek lazım.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “LG ekrana gömülü kamera için patent aldı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Aferin LG’ye! Artık çentikten kurtuluyoruz. Tanrı’ya şükürler olsun!..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Haydaa herkes birbirini taklit ediyor

" LG ekrana gömülü kamera için patent aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG ekrana gömülü kamera için patent aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG ekrana gömülü kamera için patent aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "