Okunma

LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz


19 Haziran 2015 Cuma 08:00
LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz

Her yıl olduğu gibi Android telefon üreticileri, yeni amiral gemisi modelleri ile karşımıza çıktılar. LG, diğer üreticilerden biraz daha geç davrandı ve karşımıza LG G4 modeliyle çıktı.

Mobil platformların gelişmesiyle paralel olarak gelişen mobil oyun sektörü, yeni amiral gemisi telefon alacak olan kullanıcıların tercihlerini büyük anlamda etkiliyor.

Durum böyle olunca telefon üreticileri yüksek grafiklere sahip oyunları FPS düşüklüğü yaşamadan ve kaliteden ödün vermeden oyun severlere yeni telefonları ile sunmak istiyor.

Yüksek kalite doğal olarak telefonun pil durumunu olumsuz olarak etkiliyor. Bunu göz önünde bulunduran LG firması amiral gemisi LG G4‘ün batarya ayarlarında oyun optimizasyon seçeneğine yer verdi.

Bu seçenek ile oyunların grafik kalitelerinden ödün vererek daha uzun batarya ömrü sağlamak amaçlanıyor.

15-06/19/lg-g4.jpg

LG G4’te Oyunların Grafik Kalitesini Artırın

Oyun optimizasyon ayarı bazı sıkı mobil oyuncular tarafından pek tercih edilmiyor. Eğer siz de batarya ömrünü ikinci planda tutuyor ve oyunların grafiklerinin yüksek detaylarda olmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

LG G4’ün Ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünden batarya ve güç tasarrufu bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda güç tasarruf ve oyun optimizasyonu seçeneğini pasif hale getirin. 

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra LG G4’ün oyun performansında gözle görünür bir artış yakalayacaksınız.

:: LG G4’ün oyun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  LG G4 İNCELEMESİNDE MİKROFONLARINDA SORUN OLDUĞUNU SESİ İYİ ALMADIĞINI SÖYLEMİŞTİNİZ AMA BUNUN SİZE GELEN LG G4 TENDE OLABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİNİZ, ACABA HANGİSİ???

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bunu alır almaz yapmıştım 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Modu actigimizda Telefonda Ram kullanimi düsüyormu yani anlamadim gitti.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Telefondan nasıl arama yapılır? Bunu da anlatır mısınız?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ender ismin gibi ender rastlanan türlerdensin yani mükemmel iş başardın Nobel goes toooo Ender Öztürk

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Vaay büyük iş başarmışsınız. O zaman hep birliktee, artırıyoruuzz yeehuu 🙂

 7. ck-xe dedi ki:

  Bu ne?

 8. Vikings dedi ki:

  Ben bazende sýkýntý yaþamýyorum nerden çýktý bu? telefonu aldýðým günden beri o oyunlarda daha iyi performans için çözünürlüðü düþüren seçeneði hep kapalý tuttum. Frame drop yada takýlma donma kasma yaþamadým.

  2K’ya geçtikten sonra o seçenek iþimize yarayacak. Þimdi gereksiz, benim anlamadýðým incelemede bile Tolga Küçükyýlmazýn oyun performansýnda akýcýlýktan ödün vermemesini anlatýrken nasýl olurda performans sýkýntýsý var bunu nasýl düzeltebilirsiniz diye konu açýlýyor?

 9. memogoren dedi ki:

  Ýnsanlarý nasýl salak yerine koyarým diyip sanki çok önemli bir bilgi verilmek amacýyla açýlmýþ bir konu. Teþekkürler editör.

" LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG G4’te Oyunların Kalitesini Artırıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "