Okunma

LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı!


28 Ocak 2017 Cumartesi 21:00
LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı!

Son dönemin gerek son kullanıcı gerekse üreticiler için kuşkusuz en uçuk hayali veya hedefi, katlanabilir ekranlı bir akıllı telefona sahip olmaktır.

İlk olarak Samsung’un aldığı bir kaç patentle gündeme gelen bu konu, anlaşılan o ki diğer bir akıllı telefon üreticisi olan LG’nin de ilgisini çekmiş.

LG, katlanabilir telefon patenti aldı!

Bugün ortaya çıkan 2 adet katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti, bizlere LG’nin de bu konuya kayıtsız kalmadığını kanıtlar nitelikte.

LG tarafından yapılan bu iki patent başvurusu US D777,131 S ve US D777,132 S kod adlarını taşıyor.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi US D777,131 S kod adlı bu patent, bir broşür misali birbiri üstene katlanan 2 kanatlı katlanabilir bir ekrana sahip.

17-01/28/lg-katlanabilir-telefon-patenti-aldi-1.jpg17-01/28/lg-katlanabilir-telefon-patenti-aldi-2.jpg

US D777,132 S kod adlı diğer bir patent ise diğerine oranla daha küçük olan ve dolap kapağı misali ortada birleşen 2 kanatlı katlanabilir bir ekrana sahip.

17-01/28/lg-katlanabilir-telefon-patenti-aldi-3.jpg17-01/28/lg-katlanabilir-telefon-patenti-aldi-4.jpg

Cihazlar çift ekranlı olabilir!

Resimlerde görebileceğiniz üzere her iki cihazın da ahize kısmı arka taraflarında konumlandırılmış. Dolayısıyla buradan yola çıkarak cihazların ikisinin de çift ekranlı olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

:: Siz bu yeni patentler hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hahaha lg o telefonları katlasa,bükse yine satı***** alıyorsun 2.ayda elinde patlı***** bu lg kaliteli malzeme kullanki satılsın.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  önce g6 nın tasarımını düzeltsin o ne la öyle

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Düz ekranı fethetti katlanabilir ekrana geldi şimdi sıra

 4. SDN Okuru dedi ki:

  BENCE LG HAKEDİYOR

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Heyt be

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bootloop olur kesin

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bence tutmaz, 3D, kavisli ekran (lg g flex serisi) gibi ürünler bir süre piyasaya çıkıp kayboldular.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  En iyisini samsung yapicak

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ekrandan ziyade bataryaya bir çözüm bulmaları gerekiyor
  birazda pile ağırlık versinler yıl olmuş 2017 en az 3 gün dayanabilen veya kendi kendini şarj edebilen piller çıkarmalılar ama buda sektörü sekteye uğratır pilin de bir pazarı var sonçta tüketici odaklı değil insanların parasını nasıl alırız derdindeler

 10. SDN Okuru dedi ki:

  arkadas cep telefonu ceplikten cikti,resmen mini ekranli bilgisayar yolunu ***** ***** katlanir cep telefonu ***** dokunmatik ekranli cep telefonu yeterlidir.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İphone devriminden sonraki devrim katlanabilir ekranlardır çünkü bu devrimle telefonların bilgisayarlaşma süreci tamamlanmış olacak. Bunu yapanın nokia olmasını isterdim.

" LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, katlanabilir ekranlı telefon patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "