LG telefon sahiplerini bekleyen risk


31 Mart 2021 Çarşamba 14:44
ABONE OL
LG telefon sahiplerini bekleyen risk

Güney Koreli teknoloji devi LG, iddialara göre mobil sektörden tamamen çekilecek. Son birkaç yıldır büyük kayıplar veren şirket, akıllı telefon üretimini bırakarak diğer departmanlara ağırlık verecek.

Mobil birimin terk edilmesi, mevcut kullanıcıların da güvenliğini riske atacak.  Zira LG, yazılım konusunda artık tüketicilere destek vermeyecek.

LG Nisan ayında telefon üretimini sonlandıracak

Yakın zamanlı bir rapora göre LG, önümüzdeki hafta resmi açıklama yaparak Nisan ayında pazardan çekileceğini duyuracak. Daha önce bu konuyla alakalı pek çok haber yine gündeme gelmişti. Şirket, mobil birimi satacağı veya küçültmeye gideceğiyle ilgili resmi bir duyuru yapmıştı. Fakat artık bundan da vazgeçerek tamamıyla departmanı sonlandırma kararı aldı. Peki Koreli firma pazardan çekilirse ne olacak?

LG’nin mobil sektörü terk etmesi durumunda telefon alanındaki işçiler, şirketin Changwon’da yer alan diğer fabrikasına geçecek. Ev aletleriyle ilgili üretim yapan bu fabrika, telefon üretiminde görevli olan işçilere ev sahipliği yapacak. Ancak tüm bunların gerçekleşecek olması, mevcut kullanıcıların güvenliğini de tamamen riske atacak.

Mevcut kullanıcılara güncelleme sunulmayacak

Daha önce ilginç telefonlarıyla kan arayan LG şirketi Rollable ve Wing gibi cihazlarla karşımıza çıkmıştı. Yüksek fiyatlarıyla kullanıcıya hitap eden bu telefonlar, ne yazık ki müşterilerden pek rağbet görmedi. Bundan dolayı hayal kırıklığı yaşayan firma, yeni bir karar alarak üzerine çalıştığı katlanabilir ekranlı telefonunun üretimini de durdurdu.

Leaker Tron adlı kişiden gelen yeni bir sızıntı, Koreli firmanın ileriye dönük planlarını iptal ettiğini ortaya koyuyor. Nisan ayında mobil birimi kapatacağı söylenen şirket, şimdiden mevcut üretimlerini sonlandırmaya başladı. Buna ek olarak Tron, şu anda LG telefon kullanan kişileri de büyük riskler beklediğini bildirdi. Zira şirketin mobil pazarı terk etmesi, mevcut kullanıcıların da artık yazılım güncellemelerini alamayacağını gösteriyor.

Koreli şirket her ne kadar yazılım güncelleme konusunda destek sunacağını taahhüt etse de iddialara göre bu sadece kağıt üstünde verilmiş bir söz olarak kalacak. Kullanıcılar ne yazık ki şirket pazardan çekildikten sonra yazılım güncellemelerini alamayacak ve güvenlikleri tehlikede olacak.

Peki siz bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Cihazlarınız güncelleme almaz ise ne yapacaksınız? Yorumlarda  bizimle paylaşabilirsiniz.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Türklere satsalar keşke ucuz kaliteli telefonumuz olurdu en azından.

" LG telefon sahiplerini bekleyen risk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG telefon sahiplerini bekleyen risk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG telefon sahiplerini bekleyen risk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme