LG’nin yeni kulaklıklarının kutusu kendisini temizliyor


26 Haziran 2020 Cuma 08:30
LG’nin yeni kulaklıklarının kutusu kendisini temizliyor

Corona virüsü temizlik kurallarının insanlar tarafından daha sıkı uygulanmasına neden oluyor. Hal böyle olunca teknoloji de bu noktada yeni girişimlerle karşımıza çıkıyor. Bir süredir, elimizden düşmeyen akıllı telefonlar, için geliştirilen ultraviyole ışınlı dezenfekte cihazlarının ortaya çıktığını görüyoruz. Bunların yanına şimdi LG’nin yeni kulak içi kulaklığı da dahil oluyor. UV ışınıyla kendisini dezenfekte eden kulaklığın şarj kutusu farklı bir teknolojiye sahip.

LG’nin yeni kulak içi kulaklığı kendisini dezenfekte edebiliyor

LG’nin yeni TONE Free adını verdiği kulak içi kulaklıklarının kendi kendini temizleyen bir şarj kutusu bulunuyor. UVnano adı verilen kulaklığın şarj kutusu, kulaklardan düşmeyen kulaklıklar için mikrop temizleyici bir hale geliyor.

Meridian Audio teknolojisi sayesinde gerçeğe yakın ses deneyimi sunduğu söylenen yeni kulaklıkların oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. LG TONE Free TWS kulaklıklar, HBS-FN6 ve HBS-FN4 modelleri ile karşımıza çıkıyor.

Kulaklık şarj oldukça bakteri ve mikropları da ortadan kaldırmayı vadediyor. Kablosuz kulaklık endüstrisinin ilk UVnano kılıfına sahip olan kulaklık, iki farklı renk ile kullanıcılara sunuluyor. Mat bir siyah ve parlak beyaz renkleri sunulan kulaklığın, uzamsal işleme teknolojisini içinde barındırdığını söyleyelim. Bu sayede hoparlörden bir şeyler dinliyormuş gibi hissettiriyor.

LG-nin yeni kulak içi kulakligi-LG TONE Free TWS-01

Her iki modelde de dört EQ ön ayarı bulunuyor. Doğal ses, sürükleyici, bas kuvvetlendirme ve tiz sesleri yükseltme şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında bulunduğunuz ortamdan tamamen soyutlanmak istemediğiniz zamanlarda, ortam sesi modu ile dış seslerin bir kısmını duymayı sağlıyor.

LG’nin yeni kulak içi kulaklığı bir şarjla 6 saat kullanım sunuyor. Bunun yanında söylendiği kadarıyla en güzel özelliklerden birisi de 5 dakikalık kısa bir şarj ile birlikte kulaklık size 1 saatlik kullanım sunuyor olması. Kulaklıklar buna ek olarak şarj kutusu ile toplamda 18 saatlik dinleme süresi sunuyor.

LG-nin yeni kulak içi kulakligi-LG TONE Free TWS-01

Gelecek temmuz ayında ABD ve Avrupa pazarında karşımıza çıkması beklenen kulaklık modelinin en dikkat çeken yanı şüphesiz kendisini dezenfekte edebiliyor olması.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Oooooo AirPods cakmasi isikli misikli alirim bir dal:)) tirrrekler bunu begendi:))

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Ne zaman gelir Türkiye’ye fiyatı ne olur

" LG’nin yeni kulaklıklarının kutusu kendisini temizliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’nin yeni kulaklıklarının kutusu kendisini temizliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’nin yeni kulaklıklarının kutusu kendisini temizliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2