Okunma

LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor!


13 Haziran 2019 Perşembe 05:00
LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor!

ABD son dönemde Huawei başta olmak üzere Çinli üreticilere uyguladığı ambargo ile gündeme geliyor olsa da, kendi topraklarında faaliyet gösteren Qualcomm gibi şirketlerin yasalar dışına çıkması halinde müdahale ediyor.

LG tarafından günümüzün en büyük mobil işlemci üreticisi Qualcomm’a tekelcilik gerekçesiyle dava açılmıştı. Sonrasında işlemci üreticisine ABD’nin antitröst yönetim birimleri tarafından olayı denetleyecek birisi atanmıştı.

LG Qualcomm ile savaşa devam ediyor!

Geçtiğimiz ay bir karar veren mahkeme Qualcomm’un işlemci pazarında tekelciliğini durdurmak için lisans olmaması halinde yonga vermediği işlemci modelini değiştirmesini talep etmişti. Tabi, bu karara itirazın gelmesi gecikmedi.

İşlemci üreticisi mahkemenin verdiği kararın iş modelinde radikal değişiklikler yapmasına neden olacağını ve bu nedenle karara itiraz hakkını sonuna kadar kullanacağını belirtiyor. LG ise Qualcomm’un denetimlerinin ertelendiğini ve bu nedenle adil olmayan anlaşmalar imzalamak zorunda kalabileceğini iddia ediyor.

İki şirket arasındaki davanın bir sonraki oturumu 30 Haziran tarihinde düzenlenecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Lg3,lg4,l5 fiyaskolarindan sonra firma çok kötü darbe aldı, alan satan yok LG telefonları, severim ama 2 tane telefonun anakartı yanınca tiksinir oldum

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    LG😍

" LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "