Okunma

LCD TV’lerde Güzellik Yarışı


21 Nisan 2009 Salı 18:23
LCD TV’lerde Güzellik Yarışı

Yuvarlak kıvrımlara ve kızıl vurgulara sahip Yeni Scarlet’in (LH7000) ince gövdesine saklanan LG’nin TruMotion 100Hz teknolojisi, yüksek kalitede full HD görüntü ile zengin ve net bir ses sunuyor. LG Electronics’in, ince TV pazarındaki iddiasını yeniden ortaya koyan ürün, daha ince elektrik devreleri ve teçhiz üniteleri geliştirerek üretildi. LG, ayrıca yeni Scarlet LH7000’in ayarlayıcısını ve bileşenlerini ekranın arkasından alıp, altına yerleştirerek kalınlığı daha da azalttı. Böylece sadece 3,97cm’lik kalınlığı ile Yeni Scarlet, oldukça ince bir Full HD LCD TV haline getirmeyi başarmış durumda.


Yeni LG LH7000’in 4cm’lik inceliği oldukça dikkat çekiyor.

Yeni Scarlet’in kızıl çerçevesi ve konturlu kenarları, ürünün zerafetine atıf yapan ipek bir elbisenin astarı gibi yumuşak bir görünüm veriyor. Yeni Scarlet’in açma kapama düğmesi de tasarıma uygun olarak alt kenarına yerleştirilmiş durumda. Önceki modeldeki “çarpan kalp”e benzeyen LED’in aksine şimdi açma/kapama düğmesinin çevresinde 360 derece olacak şekilde kırmızı bir parıltı yer alıyor ve bu parıltı TV açıldığında yerini ışıltılı beyaz bir LED ışığa bırakıyor.

HD DivX Desteği

Yeni Scarlet, Bluetooth, USB 2.0 ve HD DivX desteğiyle, bilgisayardan büyük bir ekrana zengin bir içerik indirilmesine olanak veriyor. Bluetooth ile doğrudan cep telefonlarına bağlanarak mobil resimleri ve filmleri evin salonunda kolayca gösterebiliyor. USB 2.0 portu ve HD DivX desteği, harici sabit disklerde, hafıza kartlarında veya başka USB cihazlarındaki yüksek çözünürlüklü video dosyalarının kolayca izlenmesini sağlıyor. Dört adet HDMI 1.3 port ise çoklu HD ve full HD kaynaklarının bağlanmasına imkân vererek netlik ve uyumluluk sağlıyor.


Dört adet HDMI portu yan tarafa özenle monte edilmiş.

Yeni Scarlet LH7000’in sahip olduğu resim sihirbazı, AV modu ve 24p Gerçek Sinema gibi özellikler yüksek görüntü kalitesi elde edilmesinin yolunu açıyor. Resim Sihirbazı ile kullanıcılar görüntüyü kendi tercihlerine göre kolayca ve çabucak ayarlayabiliyor. Ön ayarlı AV modları otomatik olarak filmlerin, spor karşılaşmalarının veya oyunların görüntüsünü geliştiriyor ve 24p gerçek sinema filmlerini orijinal 24 karelik formatlarında göstererek, evde sinema deneyimine mümkün olan en yakın ortamı yaratıyor.

Görünmez Hoparlörler

Yeni Scarlet LH7000, LG’nin görünmez hoparlörleriyle dinamik ve insanı tam olarak saran bir ses üretiyor ve sesleri dijital olarak geliştirerek daha kolay duyulmasını sağlayan Net Ses II sistemini kullanıyor.


Oda ışığını analiz eden yeni Scarlet, arka ışığı da buna göre ayarlayarak tasarruf sağlıyor.

TV’nin arka ışığını kontrol ederek enerji tüketimini azaltan bir teknoloji olan Akıllı Enerji Tasarrufu Plus sistemini içeren yeni Scarlet; odanın ışığını analiz eden ve arka ışığı buna göre ayarlayan, LG’nin Akıllı Sensör teknolojisini kullanıyor. Diğer benzer ebatlı TV’lere göre bu sistem hem enerji kullanımını yüzde 75 oranında düşürüyor hem de uzun seyirlerde gözün daha az yorulmasını sağlıyor. 42 inç büyüklüğündeki LG LH7000‘in tavsiye edilen satış fiyatı ise 3299 TL.

:: LCD TV alırken hangi özellikleri ararsınız?

Bilgi için: LG
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LCD TV’lerde Güzellik Yarışı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu fiyata samsungun yeni çıkan led tvsini alırım.

" LCD TV’lerde Güzellik Yarışı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LCD TV’lerde Güzellik Yarışı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LCD TV’lerde Güzellik Yarışı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "