Okunma

LG ve Sony Arasında Meydan Savaşı Başladı


09 Şubat 2011 Çarşamba 11:12
LG ve Sony Arasında Meydan Savaşı Başladı

28 Aralık 2010 tarihine dönelim. Bu tarihte Japon Sony, LG’nin Lotus Elite, Neon, Remarq, Rumor 2 ve Xenon cep telefonlarında, kendi teknolojilerinin izinsiz kullanıldığını iddia etmiş ve söz konusu modellerin, piyasadan derhal çekilmesini talep etmişti. Bu hamle, ikili arasında savaşa neden oldu. 


Davaya konu olan Sony Bravia

LG, Sony’e Karşı

Şimdi de LG, Sony PS3 konsolunda ve Bravia modeli televizyonlarında, patentli teknolojilerinin habersiz kullanıldığını vurgulayarak, gerekli yaptırımların uygulanması konusunda International Trade Commission (Uluslararası Ticaret Komisyonu) yetkililerine başvuru yaptı.

An itibariyle LG dünyanın ikinci, Sony ise üçüncü büyük televizyon üreticisi konumunda ve böyle bir mücadele, en çok kullanıcılara zarar verecek gibi görünüyor.

:: Sizce patent savaşlarında kim haklı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LG ve Sony Arasında Meydan Savaşı Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG ve Sony Arasında Meydan Savaşı Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG ve Sony Arasında Meydan Savaşı Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "