LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada


06 Ocak 2021 Çarşamba 14:15
LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada

Kablosuz kulaklıklara talep her geçen gün artarken, farklı alternatifler de geliyor. LG’nin bir süre önce adını duyduğumuz kulaklığı nihayet başka pazarlarda da piyasaya çıkıyor. LG Tone Free olarak adlandırılan ancak tam adı LG Tone Free TWS Earbuds olan kulaklık özel ultraviyole özellikli şarj kutusuyla dikkat çekiyor.

LG Tone Free TWS Earbuds şarj kutusuyla dikkat çekiyor

Kulaklıklar ilk olarak geçen yılın yaz aylarında karşımıza çıkmıştı. Koronavirüs döneminde elektronik cihazların dezenfekte edilmesinin önemine vurgu yapıldığı dönemde, LG bu özellikteki kulaklığıyla adından söz ettirmişti. Şirket LG Tone Free TWS Earbuds kulaklığının şarj kutusuna eklediği özel UV sistem sayesinde cihazın dezenfekte edilmesini sağlıyor. Koronavirüs döneminde benzer tasarımlar Samsung ve diğer teknoloji şirketleri tarafından farklı cihazlar için gelmişti.

LG’nin yeni kulaklığı ise Hindistan’da özel dezenfekte eden şarj cihazıyla birlikte satışa çıktı. Kulaklık iki farklı versiyon ile satışa çıkıyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan model 410 dolara satışa çıkarken, bu özelliğe sahip olmayan model 341 dolara satın alınabiliyor.

Kulaklığın özelliklerine bir bakalım:

LG Tone Free TWS Earbuds-02

Kulaklık şarj oldukça bakteri ve mikropları da ortadan kaldırmayı vadediyor. Kablosuz kulaklık endüstrisinin ilk UVnano kılıfına sahip olan kulaklık, iki farklı renk ile kullanıcılara sunuluyor. Mat bir siyah ve parlak beyaz renkleri sunulan kulaklığın, uzamsal işleme teknolojisini içinde barındırdığını söyleyelim.

Her iki modelde de dört EQ ön ayarı bulunuyor. Doğal ses, sürükleyici, bas kuvvetlendirme ve tiz sesleri yükseltme şeklinde karşımıza çıkıyor. Bunun yanında bulunduğunuz ortamdan tamamen soyutlanmak istemediğiniz zamanlarda, ortam sesi modu ile dış seslerin bir kısmını duymayı da sağlıyor.

LG’nin yeni kulak içi kulaklığı bir şarjla 6 saat kullanım sunuyor. Bunun yanında söylendiği kadarıyla en güzel özelliklerden birisi de 5 dakikalık kısa bir şarj ile birlikte kulaklık size 1 saatlik kullanım sunuyor olması. Kulaklıklar buna ek olarak şarj kutusu ile toplamda 18 saatlik dinleme süresi sunuyor.

Bluetooth 5 ile bağlantı kurmayı sağlayan kulaklık, 6 mm dinamik sürücüyle kullanıcının karşısına çıkıyor. Kulaklık hem hızlı şarjı hem da kablosuz şarjı destekliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

400 usd az olmuş lg gibi kulaklık sektöründe lider bir firma için .1000 usd dan aşağı markaya değer kaybettirir.

" LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG Tone Free özel şarj kutusuyla piyasada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!