Okunma

LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor!


05 Eylül 2016 Pazartesi 20:00
LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor!

LG Electronics, geleceğin teknolojileri olarak betimlenen robotik teknolojilere yatırım yapma yönünde planları olduğunu açıkladı.

İnsana ait özellikleri insan müdahalesi olmadan gerçekleştirebilme amacına sahip yapay zeka algoritmalarına projeleri kapsamında odaklarına alacaklarını ifade eden LG’nin, teknolojiye büyük çapta yatırım yapması bekleniyor.

16-09/04/lg-innotek-a-integrat-scanerul-de-amprente-sub-sticla-protectoare-a-smartphone-uluis.jpg

LG yapay zekayı odağına alıyor

LG yaptığı açıklamada; robotik teknolojilerini ilk olarak akıllı ev aletleri kapsamında klima, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi endüstriyel ürünler üzerinde kullanılacağını dile getirdi.

Reuters‘ta yer alan habere göre LG yetkilisi Jo Seung-Jin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; robotik teknolojilerle akıllı ev aletlerini birleştirme yolundaki girişimlerinin, ev aletlerinin endüstriyel piyasadaki konumunu güçlendireceğini kaydetti.

Yapay zeka algoritmalarının kullanılacağı LG ev aletleri, internete bağlanma, çevrimiçi telefon görüşmeleri gibi diğer teknolojilerle bütünleşerek hizmet verecek.

16-09/04/lg_flexible-oled-tv-0120141111182048141.jpg

LG, yapay zeka algoritmalarının kullanılacağı ev aletlere ilişkin detaylara değinmezken, teknolojinin ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Uzmanlar, LG’nin robotik teknolojiler çalışmaları kapsamında; sürücüsüz otomobil teknolojileri, yapay zeka algoritmalarının kombinasyonunu içeren birçok projeyi meydana getirebileceğinin altını çiziyorlar.

:: LG’nin robotik teknolojiler kapsamındaki yapay zeka çalışmalarının piyasadaki mevcut rekabette bir etki yaratacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yapay zekâ Dünya'nın sonunu ***** tüm işçiler robot tüm doktorlar robot insanların hepsinin işsiz olduğ***** nokta ***** yavaş yavaş başlı***** azaldı mesela elektronik.

" LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, Yapay Zekaya Yatırım Yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "