LG, yeni nesil dijital araba anahtarı geliştiriyor


25 Ocak 2021 Pazartesi 09:14
ABONE OL
LG, yeni nesil dijital araba anahtarı geliştiriyor

Güney Koreli teknoloji devi LG Group‘un elektrikli bileşen birimi olan LG Innotek, akıllı telefonların araba anahtarlarının yerini almasını sağlayacak dijital araba anahtarı modülü geliştirdiğini duyurdu.

Akıllı telefonlar araba anahtarı yerini alacak

Teknoloji şirketi LG, geliştireceği dijital araba anahtarı modülünün, yüksek hassasiyetli konum algılama özelliği ile donatıldığını ve geliştirilmiş güvenlik işlevlerine sahip olduğunu belirtti.

Hali hazırda mevcut dijital araba anahtarı modüllerinin konum tespiti açısından daha düşük bir doğruluk seviyesine sahip olduğu ve korsanlığa karşı savunmasız oldukları ifade ediliyor.

Ancak LG Innotek‘in şu anda geliştirdiği modülün mevcut olanlardan beş kat daha doğru olduğu ifade ediliyor. Bu da sürücülerin park halindeki araçlarını bulmalarını, araba kapılarını açmalarını veya kilitlemelerini ve cep telefonlarını kullanarak arabanın motorunu çalıştırmayı kolaylaştıracak.

Ek olarak LG Innotek, ultra geniş bant (UWB) teknolojisini, NFC teknolojisini ve kendi geliştirdiği algoritmayı yeni modülüne uygulayarak konum tanımada doğruluğu artırdığını açıkladı.

Şirket modülün güvenliğini artırmak için kendi bilgisayar korsanlığı önleme teknolojisini de kullandığını iddia etti. Şirketin otomotiv bileşenleri ve elektronik iş bölümü başkanı Ryu In-soo konu ile alakalı yaptığı açıklamada, “Akıllı telefonun konumu ile tanıma konumu arasındaki modülün hata aralığı 50 santimetreden 10 santimetrenin altına düşürüldü.” dedi.

Aynı zamanda LG Innotek, yeni modülün özelleştirilmiş bir sürüş ortamı sağlayabileceğini iddia ediyor. Birden fazla kişi aynı arabayı paylaşıyorsa, modül bireysel akıllı telefonların konumunu algılar ve sürücü koltuğunu veya yan aynayı optimize eder. Aynı dijital anahtara sahip araçta olsa bile sürücü koltukta kimin olduğunu belirleyebilir.

LG geliştirdiği dijital araba anahtarı modülü şöyle özetliyor; LG’nin dijital araba anahtarı modülü kompakt ve ince. Modül, radyo frekansı ve güç engelleme öğeleri dahil olmak üzere yaklaşık 60 bileşen içeriyor. Kompakt boyutu ile, bir aracın içinde ve dışında herhangi bir yere serbestçe kurulabilir.”

Son olarak LG Innotek, 2022 yılına kadar dijital anahtar modülünü seri üretecek. Mobil cihazdan araca bağlantı için dijital bir anahtar standardı üzerinde çalışan “Araba Bağlantı Konsorsiyumu (CCC)” tarafından belirlenen standartlara uyan LG, geliştirdiği modülü küresel otomobil şirketlerine satmayı hedefliyor.

 

 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Lg uzak durmak lazım tv tamiri beceremeyen bunları nasıl yapar😂😂😂😂

" LG, yeni nesil dijital araba anahtarı geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG, yeni nesil dijital araba anahtarı geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, yeni nesil dijital araba anahtarı geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  2. 2 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  3. 3 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  4. 4 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  5. 5 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  6. 6 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  7. 7 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  8. 8 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  10. 10 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!