Okunma

LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon


27 Ekim 2014 Pazartesi 16:00
LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon

Ebola virüsüyle savaş için Birleşmiş Milletler‘in çalışamalarına destek kapsamında daha önce Samsung, 3000 akıllı telefon bağışlamıştı. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

LG de bağış yaptı

LG Electronics, Batı Afrika’da ortaya çıkarak öldürücü bir şekilde yayılan Ebola virüsü ile mücadele için Birleşmiş Milletler’in başlattığı çabalara destek oluyor.

Birleşmiş Milletler’in çağrısına cevap veren LG Electronics, çalışmalara katılan sağlık personeli başta olmak üzere sahadaki tüm uzmanların kullanması için 2 bin akıllı telefon bağışladı.

Sağlık verilerinin toplanması ve paylaşılması konularında gerekli teknolojik altyapıya destek olmak için hibe edilen akıllı telefonlar çalışmalardaki iletişim ihtiyacının sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olacak.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bölümü Başkanı Choong-hak Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamada: ‘Tehlikeli bir şekilde yayınlan EBOLA virüsüne karşı mücadeleyi en ön cephede sürdüren Birleşmiş Milletler ve Sivil Toplum Örgütleri’ne verdiğimiz bu desteğin, virüsün etkilediği alanlardaki tedavi ve gıda güvenliği gibi sıhhi çalışmaların etkinliğini artıracağını ümit ediyoruz. Bu girişimimiz LG Electronics’in ürettiği teknolojiyi küresel sorunları çözmek için kullanma çabasını açık şekilde ortaya koyuyor’ şeklinde konuştu.

OCHA’nın açıklamalarına göre Ebola virüsünün neden olduğu hasarı onarabilmek için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Mart ayında Batı Afrika’da ortaya çıktığından beri yaklaşık 5 bin insanın etkilendiği virüs nedeniyle bugüne kadar 2 bin 400’den fazla insan hayatını kaybetti. LG Electronics ve diğer uluslararası iş ortakları yaptıkları yardımlarla Birleşmiş Milletler’in hastalığı kontrol altına alma çabalarına destek vermeye devam ediyor.

:: Ebola virüsüne karşı akıllı telefon bağışı ne kadar etkili olabilir?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  LG Electronics, çalışmalara katılan sağlık personeli başta olmak üzere sahadaki tüm uzmanların kullanması için 2 bin akıllı telefon bağışladı

 2. mondal dedi ki:

  Gizli gizli bu baðýþý yapamýyorlar. Ýlla reklam illa reklam

 3. Aedonxx dedi ki:

  Oda satamadýklarý elinde kalan telefonlarý baðýþlamýþtýr samsung gibi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  O değil de, lg şu güncelleme işini bir açıklığa kavuştursun artık.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Her türlü virüs’ün afrika ülkelerinden çıkması ilginç. Yoksa açık laboratuvar olarak mı kullanıyorlar?

" LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’den Ebola için 2000 Akıllı Telefon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "