Okunma

Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti


23 Haziran 2019 Pazar 22:00
Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti

Facebook’un tanıttığı kripto para birimi Libra, büyük şirketlerin desteğini de alarak gelişimini sürdürüyor. Piyasaya sürülmesine biraz zaman olsa da, çıkmadan önceki ilk etkisi Bitcoin birimine yansıdı.

kripto para birimi libra bitcoin

Libra duyurularından sonra Bitcoin’in değeri 11.000 doları geçti

Bitcoin‘in değeri Cumartesi sabahı 11.000 doları aştı. Coindesk’ten gelen Bitcoin Fiyat Endeksi‘ne göre, aynı zamanda madeni para pazarının şu anda fiyat artışının bir sonucu olarak 193,6 milyar dolar olduğu belirtildi. 9 Haziran’da elde edilen 7.600 dolarlık Bitcoin fiyatına göre keskin bir artış olarak yorumlandı.

Libra’yı Bitcoin’den ayıran en büyük fark, değerinin oldukça tutarlı kalması beklenen sabit bir para cinsine benzemesi. Facebook, kripto para biriminin istikrarlı ve saygın merkez bankalarından gelen para birimleri içindeki banka mevduatları ve kısa vadeli devlet menkul kıymetleri gibi düşük değerli varlıklar ile destekleneceğini açıkladı. Şirketin amacı, temel olarak birçok insanın kullandığı geleneksel para birimleri ile karşılaştırılabilir bir blok zinciri özellikli para birimi oluşturmak.

11.000 dolar seviyesini geçmek muhtemelen Bitcoin sahiplerine her halükarda mutlu edecek gibi görünüyor. Kripto para birimi Bitcoin‘in değeri 2017’de yaklaşık 19.000 dolar seviyesine ulaşmıştı. Son 24 saat içinde 11.190 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, eski ihtişamına geri dönemedi, ancak en azından kripto para birimi piyasasının bir kısmının geleceğinin açık olduğunu gösterdi.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti”

 1. Fırat dedi ki:

  Liraya b eklemişler biz niye düşünemedik

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hedef 35 bin dolar

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Reyis geri döndü

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Anlamsız bir sanal paraya anlam yüklüyoruz:)

" Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Libra duyurulduktan sonra Bitcoin uçuşa geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "