Okunma

Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi!


13 Nisan 2014 Pazar 12:54
Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi!

Gençlerin girişimcilik ve liderlik yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla TTNET’in Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ve Dr. Aylin Löle’nin katkılarıyla başlattığı “Liderlik ve Girişimcilik Programı” ilk mezunlarını verdi.

Bugüne kadar iş dünyasının önde gelen liderlerinin konuk olduğu, iş hayatının inceliklerini girişimcilerle ve yönetici adaylarıyla paylaştığı programın katılımcıları, sertifikalarını TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın elinden aldı.

Dijital liderlik dönemi başlıyor

Etkinlikte kariyer yolculuğu ve profesyonel yaşam tecrübelerini aktardığı bir konuşma yapan Kaya, katılımcılara çeşitli tavsiyelerde de bulundu:

Uzmanlar Türkiye’de önümüzdeki dönem ekonomik büyümenin verimlilik ve inovasyondan geleceği konusunda hemfikir. Bu, kariyerinin ilk yıllarındaki gençler ve girişimciler için yakın geleceğin ne kadar büyük bir fırsatlar potansiyeli sunduğunu gösteriyor. Girişimciler için ise bariyerlerin en az olduğu alan dijital girişimcilik. Biz TTNET olarak, girişimcileri doğru platformlarda destekleme hedefiyle çalışıyoruz. Bu nedenle iyi fikirlere ihtiyacımız var. Sizler teknolojiyi çok iyi kullanıyorsunuz. Yaratıcı ve yenilikçi dijital fikirler, geleceğin yöneticilerine liderliğin kapısını açan anahtar olacak. Artık dijital liderlik dönemi başlıyor.

Liderlik ve Girişimcilik Programı’nda bugüne kadar tecrübelerini paylaşan isimler arasında; Eczacıbaşı Holding CEO’su Erdal Karamercan, Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Deloitte Academy Direktörü Fazıl Oral ve Boğaziçi Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker yer aldı.

:: Dijital liderlik konusunda bu tür girişimleri faydalı buluyor musunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Liderlik ve girişimcilik eğitimle kazanılacak bir olgu değil doğuştan gelir

" Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Liderlik ve Girişimcilik Programı Mezun Verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "