Okunma

Lifestage uygulaması artık Android’de!


27 Ekim 2016 Perşembe 04:00
Lifestage uygulaması artık Android’de!

Facebook’un ABD’deki liseliler için hazırladığı özel uygulama Lifestage, iOS‘tan sonra Anroid kullanıcılarının da hizmetine girdi.

ABD’deki deneme döneminden sonra tüm dünyaya yayılması beklenen Lifestage, aslında Snapchat’e benzeyen bir uygulama.

Liselilere özel ve Snapchat gibi Facebook uygulaması

Facebook’taki liseli genç kullanıcılar Facebook’u artık “yaşlılarla fazla dolu” buldukları için hızla Snapchat’e kayarken, bu kullanıcıları kaybetmek istemeyen Facebook’un çözümü Lifestage uygulaması oldu. 

Snapchat’i satın almak için her yolu deneyen Zuckerberg’in, bu konuda başarılı olamayınca kendi “Snapchat”lerini yaratmaya çalıştığı biliniyor.

Snapchat’in kurucusu Evan Speigel’in, Zuckerberg’ten gelen görüşme taleplerini devamlı geri çevirmesi ve Zuckerberg’in on milyarlarca dolarlık tekliflerini dinlemeden reddetmesi sonrasında Zuckerberg’in Snapchat’i taklit etmekten başka çaresinin kalmadığı dile getiriliyor.

Facebook’un, Snapchat benzeri uygulamalar geliştirme çabasının bir ürünü olan ve sadece lise öğrencilerinin kullanabildiği uygulamada, aynı liseden en az 20 öğrencinin toplanıp grup oluşturması gerekiyor ve kullanıcılar kendi grupları içinde iletişim kurabiliyorlar.

Daha önce sadece iOS uygulaması bulunan Lifestage artık Android kullanıcılarına da hitap ettiği için çok daha hızla yaygınlaşması bekleniyor. 

Facebook’un deneysel olarak geliştirdiği uygulamada, arkadaşlar arasında oynanabilecek çeşitli oyunlar ve video profilleri gibi özellikler bulunuyor.

Ayrıca, kullanıcılar profil fotoğraflarını sadece telefon kamerası üzerinden yükleyebiliyorlar. Böylece sahte kullanıcı profilleri yaratmak da mümkün olmuyor.

:: Sizce Lifestage Snapchat’in yerini alabilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Lifestage uygulaması artık Android’de!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yaşasın fuhuş, adamlar insanlar nasıl daha çok baştan çıkabilir diye düşünüyor sanırım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bizim ergenler zaten okumakta gözü yoktu daha beter ediyorsunuz günden güne.

" Lifestage uygulaması artık Android’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lifestage uygulaması artık Android’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lifestage uygulaması artık Android’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "