Okunma

Line, dijital asistan atağı yaptı!


03 Mart 2017 Cuma 11:30
Line, dijital asistan atağı yaptı!

Adını duyurmuş ve ülkemizde de sevilen mesajlaşma uygulaması Line, kendi bulut tabanlı dijital asistanı ile dikkat çekmeyi başardı. Line dijital asistanı Clova ile özellikle Asya pazarında, Amazon ve Google karşısında şans arayacak.

Line, dijital asistanı Clova’yı duyurdu

Japon merkezli Line, uygulamasını sadece basit bir sohbet uygulamasından tüm servisleri sunan mobil bir operatöre genişletmeyi başarmış durumda. Şirket, son olarak gerçekleştirdiği Clova adlı dijital asistan atağı ile Alexa ve Google Asistan ile rekabete girme ve kendi akıllı hoparlör serisini tamamlama yolunda.

Bu yılın Yaz dönemi başlarında sunulması planlanan Clova, mesajlaşma servisinin bir sonraki mantıksal adımı olarak görülüyor. Clova için Sony ve LG’den destek alınmış olduğunu da belirtelim. Platform sayesinde haberlere, hava durumuna, takvimlere ve çevrimiçi satın almalara kolay erişim sağlanabilecek. Bununla da kalmayacak Clova, karmaşık soruların üstesinden gelebilecek ve hatta yüz tanıma özelliğine sahip olacak.

17-03/03/line-clova-02.png

Clova’nın üçüncü parti uygulamalar ve donanımlarla da sorunsuz çalışmak üzere tasarlandığı ifade edilirken, destek sunulacak ilk uygulama ile donanımların bağımsız bir Clova uygulaması, Wave adlı bir akıllı hoparlör ve Face adlı bir akıllı ekran olduğu belirtilmekte. İleride Clova’nın kulaklık setleri ve üçüncü parti donanımlarda da yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

17-03/03/line-clova-03.png

Clova uygulamasının ve Wave hoparlörün Yaz aylarında Japonya ve Güney Kore’de çıkış yapacağı, daha sonraysa Tayland ve Endonezya gibi diğer pazarlara açılacağı belirtiliyor. Line’ın Clova ile Asya pazarı dışına da genişleyeceğini de tahmin ediyoruz.

:: Sizce, Clova rakipleri karşısında başarılı olur mu?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Line, dijital asistan atağı yaptı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tutar . :))

" Line, dijital asistan atağı yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Line, dijital asistan atağı yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Line, dijital asistan atağı yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "