LinkedIn de Clubhouse rüzgarına kapıldı


31 Mart 2021 Çarşamba 07:01
ABONE OL
LinkedIn de Clubhouse rüzgarına kapıldı

Sadece iOS cihazlarda kullanılabilen Clubhouse; duyurulduğu ilk günden beri konuşulmaya devam ediyor. Özellikle 10 milyona yaklaşana kullanıcı sayısı; diğer teknoloji şirketlerinin dikkatini çekiyor.

Twitter’ın Spaces özelliği, Facebook’un da sesli sohbet çalışmalarının ardından; LinkedIn de Clubhouse benzeri bir özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

LinkedIn daha çok iş odaklı sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyor

TechCrunch‘ın sunduğu bilgilere göre; diğer sosyal medya platformlarının ardından iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal iş ağı platformu; LinkedIn de sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyor.

LinkedIn, yaptığı açıklamada: “Profesyonel kimliğinizle bağlantılı sesli sohbet deneyimi yaratmak için bazı testler yapıyoruz. Üyelerimize platformda bulunan diğer kullanıcılarla bağlantı kurma yollarını arttırmak için; LinkedIn’in etkinlikler ve gruplar gibi diğer bölümlerine sesli sohbet özelliğini nasıl getirebileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/linkedin-de-clubhouse-ruzgarina-kapildi-1.jpg

LinkedIn, özelliğin yakında beta testine başlayacağını söyledi. Hatta şirket bu özelliğin nasıl gözükeceği hakkında bir görsel de paylaştı. Görsele baktığımızda Clubhouse ve Twitter Spaces gibi; ön ve ortada bir konuşmacı sahnesi ve ekranın aşağısında izleyicilerin yer aldığı kişi listesi bulunuyor.

LinkedIn sözcüsü Suzi Owen: “Önceliğimiz, insanların kendilerini güvende hissettiği ve üretken olabildiği; güvenilir bir topluluk oluşturmaktır. Üyelerimiz LinkedIn’e gerçek insanlarla saygılı ve yapıcı görüşmeler yapmak için; geliyorlar ve biz de tam da bunu yapabilecekleri güvenli bir ortama sahip olmalarını sağlamaya odaklandık” açıklamalarında bulundu.

LinkedIn video filtreleri

2020’de LinkedIn’de yapılan etkinliğe yaklaşık 21 milyon kişi katıldı ve genel LinkedIn oturumları yıldan yıla yüzde 30 arttı. Şirketin 740 milyon küresel üyesi de geçen yıl yapılan 4.8 milyar bağlantıyla topluluk oluşturdu, sohbet etti ve bilgi paylaştı.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" LinkedIn de Clubhouse rüzgarına kapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn de Clubhouse rüzgarına kapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn de Clubhouse rüzgarına kapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!