Okunma

Çin’den Garip Geri Adım


01 Mart 2011 Salı 16:00
Çin’den Garip Geri Adım

Tunus, Libya, Mısır, Fas gibi nice ülkeyi ele geçiren “Yasemin Devrimi”, Çin’in de korkulu rüyası haline gelmiş ve endişe, öyle boyutlara ulaşmıştı ki; Çin, çareyi insanların rahatça iletişim kurabileceği “Facebook, Twitter” gibi sosyal medya servislerini yasaklamakta bulmuştu.

Çin Bile İnat Etmedi

Genellikle iş sektörüne hitap eden LinkedIn ise, başlarda ucuz kurtulmuş ama sonunda Uzak Doğu ülkesinin gazabına uğramıştı. Zira LinkedIn’de, ‘Jasmin J’ isimli bir profil oluşturulmuştu. Neyse ki Çin, sonunda insafa geldi, yasağı kaldırdı ve dünden itibaren siteye erişim sağlanabileceği duyuruldu.

:: Çin yasakları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’den Garip Geri Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’den Garip Geri Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’den Garip Geri Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "