Okunma

LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin


09 Ocak 2013 Çarşamba 17:30
LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin

LinkedIn, toplam kullanıcı sayısının 200 milyona ulaştığını duyurdu. Profesyonellere yönelik bir sosyal ağ olarak kurulan LinkedIn’de 200 ülkeden, 19 farklı dilde kullanıcı olduğu açıklandı. LinkedIn her gün 172.800 yeni üyeye merhaba diyor. Paylaşılan istatistikler arasında Türkiye’nin de adı geçiyor; 2012 sonu itibarıyla LinkedIn’de en hızlı büyüyen ülke Türkiye.

Mevcut kullanımda ise üyelerin 74 milyonu ABD, 18 milyonu Hindistan, 11 milyonu Brezilya, bir diğer 11 milyonu İngiltere ve 7 milyonu Kanada’dan LinkedIn’e kayıt olmuş durumda. Büyüme hızında Türkiye’yi Kolombiya ve Endonezya takip ediyor. Mobil kullanımda en hızlı büyüme ise Çin, Brezilya, Portekiz, Hindistan ve İtalya’da gözleniyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/a11336258823.jpg

LinkedIn’de kayıtlı bulunan üyeler en çok hangi sektörde faaliyet gösteriyor? Üyelerin 4 milyonu bilgi teknolojileri ve servisleri, 2,03 milyonu finans hizmetleri, 1,95 milyonu yüksek öğrenim, 1,65 milyonu bilgisayar yazılımı, 1,59 milyonu ise telekomünikasyon sektöründe çalışıyor.

En çok takip edilen LinkedIn kullanıcıları ise Richard Branson, Barack Obama, Deepak Chopra MD, Tony Robbins ve Jeff Weiner olarak sıralanıyor.

:: LinkedIn kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Millet iş bulmak için kullanıyor bunu. İş bulma siteleri iş bulma işine yaramıyor. Firmaların reklamlarını yapıyor sadece. Ama bu site ile hiç değilse bir şeyler ayarlayabilirsiniz.

 2. bewko dedi ki:

  Kullanmıyorum ama bu akşam bir girip kurcalayabilirim içeriğin nasıl olduğunu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  2 arkadaşım da buradan iş teklifi ald

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl birşey olduğunu çözemedim twitter ve instagram içinde böyle diyordum ama zamanla linkedln mınkedln alışırız biz Türk’üz 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Uzun zaman once uye olmustum ama daha sonra hic kullanmadim

 6. Shıftdelete dedi ki:

  büyük şehirlerde güzel sonuçlar veriyor ama küçü şehirlerde benim yaşadığım gibi çok yararlanamıyorum bu dezavantajım var

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ben:D face deki 250 arkadaşımdan 20 si kayıtlıymış…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bizim memlekette herkes profesyonel. e doğal ölye hızlı büyümesi

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanmiyorum. Su anda gerek de yok.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’den kaç kullanıcı kayıtlı?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanmıyorum 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyeden kaç kullanıcı kayıtlı?

" LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn’de En Hızlı Büyüme Türkiye’nin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "