Okunma

LinkedIn’de Tanıyor Olabileceğin Kişiler


28 Mart 2012 Çarşamba 07:45
LinkedIn’de Tanıyor Olabileceğin Kişiler

Birçok kişinin profesyonel ağını genişletmesini ve iş bulmasını sağlayan LinkedIn, yeni özelliğini resmi blog sayfasından duyurdu. Artık LinkedIn kullanıcıları, tanıyor olma ihtimali yüksek olan kullanıcıları görebilecek.

Bu yeni özellikle birlikte LinkedIn’in tasarımında da ufak değişiklikler yapıldı. Artık tavsiyeler ekranında kişilerin bir resimleri, iş bilgileri ve kaç adet ortak bağlantı olduğu da görülebiliyor.

  

LinkedIn’in önerdiği kişilerin arkasındaki algoritma da bu yenilikten nasibini aldı. Artık önerilen kişiler, mevcut ağınız, eski iş yerleriniz ve gittiğiniz okullara göre daha kesin sonuçları kullanıcının karşısına çıkarmayı hedefliyor.

Önümüzdeki haftalarda bütün kullanıcılar için devreye girecek olan bu özellikle farklı ağlardaki tavsiyeleri de ayrı ayrı görebilmek mümkün. Açıkcası bu yeniliğin ağını genişletmek isteyen kullanıcıların bir hayli işine yarayacak gibi görünüyor.

:: Bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LinkedIn’de Tanıyor Olabileceğin Kişiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn’de Tanıyor Olabileceğin Kişiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn’de Tanıyor Olabileceğin Kişiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "