Okunma

Linux da El Yazısı Tanır


10 Kasım 2007 Cumartesi 22:00
Linux da El Yazısı Tanır
CellWriter, Linux altında çalışan bir el yazısı tanıma hizmeti olarak tasarlanmış ve şu anda gelişim süreci devam ediyor. CellWriter, Michael Levin adlı yazılımcı tarafından geliştiriliyor ve kendisi önceden de el yazısı tanıma konusunda çalışamar vermiş birisi. Daha önceki OneStroke çalışmasındaki kodları tamamen yenileyerek bu projeye girişen Levin, daha başarılı ve fikri mülkiyet sorunlarından uzak bir yazı tanıma sistemi geliştirmeyi hedefliyor.
Şu ana kadar Linux altında çalışan el ayzısı tanıma sistemleri ya kapalı kodlu ve sahipli yazılımlar durumunda ya da açık kütüphanelere kapalı veya telif hakllarıyla korunan kütüphanelerin ve eklentilerin eklenmesiyle oluşturulmuş sistemler. Dolayısıyla kamuya açık şekilde üretilmiş bir yazılım gelişime daha fazla hız katacaktır.

Bilgi için: Linux.com
SDN – http.//shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Linux da El Yazısı Tanır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yani microfostla karşılaştırmaya gerek yok linux bir numara sadece beryli kursanız bile vistadan daha iyi bence

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yaşasın pardus.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Linux’u her geçen gün dahada sevmeye başlıyorum. Linux artık Windows’un yaptığı her şeyi yapabiliyor ve bazen daha fazlasını.

" Linux da El Yazısı Tanır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Linux da El Yazısı Tanır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Linux da El Yazısı Tanır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "