Okunma

Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor


16 Haziran 2017 Cuma 10:25
Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor
Türkiye’nin dört bir tarafından 600 katılımcı, özgür yazılım için bir araya gelecek.
Katılımcıların bilgi düzeylerini yükseltmeyi ve kendi aralarında iletişimlerini arttırmayı hedefleyen kampta, 15 gün boyunca 100 saatten fazla eğitim ve uygulamalı anlatımlar da her sene olduğu gibi bu sene de devam ediyor.

Kamp, 21 Temmuz – 5 Ağustos tarihlerinde Bolu’da

Dünya genelinde özgür yazılım ile alakalı düzenlenen tek ve en büyük eğitim kampı olan Linux Yaz Kampı; gönüllü eğitmenleri ve bilgi özgürlüğünü savunan felsefesi ile kar amacı gütmeden düzenleniyor.

Eğitimlerin tamamının ücretsiz olduğu kampta, eğitmenler ve kamp görevlileri gönüllü olarak görev alıyorlar. Katılımcılardan sadece kendi masraflarını(yol,yemek,konaklama) karşılamaları bekleniyor.

Kampta bu sene “GNU/Linux Sistem yönetimi I-II-III”, “Ağ Yönetimi”, “Ağ Yönetimi :Linux İç Yapısı ve İleri Ağ Atölyesi”, “PHP ile Web Programlama Diline Giriş”, “Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme”, “Ağ Güvenliği ve Sızma Testleri” ve “Kriptografi ve Terskod Mühendisliğine Giriş”  kursları açılıyor.

 
17-06/16/c7sqnkuwkaesl-o.png

Başvurular 15 Haziran’da başlıyor!

2000 kişinin üzerinde başvuru alan Linux Yaz Kampı, bu sene 600 katılımcıyı kabul etmeyi planlıyor!

21 Temmuz – 5 Ağustos arasında düzenlenecek olan Linux Yaz Kampı’nın başvuruları 30 Haziran 23:59’a kadar devam edecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    madem 2000 istek var , devlet hepsinin isteklerini karsilasin , linux bir isletim sistemidir / e-posta sunucusudur/ her turlu server dir…, ne kadar ilgi duyulursa gelecegimiz acisindan faydalidir…

" Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Linux ustaları 8. Linux Yaz Kampı’nda buluşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "