Okunma

Lise öğrencilerinden 3D Printer


26 Mart 2018 Pazartesi 17:17
Lise öğrencilerinden 3D Printer

Lise öğrencileri, endüstri 4.0 devriminde büyük bir yere sahip olan 3D modelleme konusunda önemli bir adım attılar. Lise öğrencileri, dijital olarak modellenen ürünlerin ve nesnelerin kolayca gerçeğe dönüşmesini sağlayan 3D Printer geliştirdiler. Üstelik bununla da kalmayıp, bu yazıcıdan ürün elde etmeyi başardılar.

Lise öğrencileri 3 boyutlu yazıcı geliştirdi

Öğrenciler, ofis ortamında kullanılabilecek boyutta 3D yazıcı geliştirdiler ve bu yazıcı ile bir de ürün elde ettiler.

Lise öğrencileri, fikirlerini hayata geçirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladıkları 3D modelleri üretirken, bu modelleri üretmek için kullanılan yazıcıların çalışma prensibini merak ettiler ve kendi yazıcılarını geliştirmek üzere yola çıktılar. Kendilerini yazılım, elektronik ve mekanik anlamda geliştiren öğrenciler; motor, mil, şase gibi mekanik aksamları temin ettikten sonra elektronik devreleri bağlayarak ürettikleri 3D modelleri, yazcıların anlayabileceği şekle dönüştürmeyi öğrendiler.

Öğrencilerin, ofis ortamında kullanmak üzere ürettikleri yazıcıdan aldıkları ilk ürün ise anahtarlık oldu.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Lise öğrencilerinden 3D Printer”

 1. cherkesomer dedi ki:

  çok zor bişey değil zaten bütün parçalar hazır satılıyor yazılım bile hazır açık kaynak olarak piyasada mevcut

 2. Agunay dedi ki:

  Ali express te her türlü parçası satılıyor. Merak eden araştırıp, parçaları toplayıp kendisi imal edebilir.

 3. Yunus ŞAHİN dedi ki:

  Anet A8 alıp montajını yapmışlar bumu geliştirmek, bumu üretmek, bumu haber? Bizim lise de var kullanıyoruz projelerimiz için. Bizim için sadece bir araç. Bu 3d yazıcı işi biraz fazla abartıldı. Herkes montaj yapıyor sadece ve sorsanız; sırf motorunu üretmedigimiz için yerli hiç bir araca yerli demeyen kimseler.

 4. Haydarberk dedi ki:

  Lisenin adı nedir, yeri nerededir bilseydik iyiydi…

 5. enes dedi ki:

  bende 3d printer yaptım sıfırdan hatta satış bile yapıyorum yakında kendi filamentimide üretip saticam easy money.

" Lise öğrencilerinden 3D Printer konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lise öğrencilerinden 3D Printer ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lise öğrencilerinden 3D Printer ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "