Okunma

Live’da Hileye Yer Yok


24 Mart 2008 Pazartesi 22:00
Live’da Hileye Yer Yok
Xbox 360’ta oyun oynama zevkini katlayan özelliklerden biri de Xbox Live ortamı ve kazanılan Gamerscore adındaki puanlar. Rekabetin eğlenceyi körüklediği bu sistemin bozulmasını istemeyen Microsoft da, Xbox Live ekibinden Major Nelson takma adıyla tanınan Larry Hryb’in blog sayfasından gerekli açıklamayı yaptı.

Gün itibarıyla, oyun kayıtları ve diğer yöntemlerle Gamerscore puanını yapay olarak yükselttiği tespit edilenler, Gamerscore puanlarının tamamen silinmesinin yanı sıra, yaptıkları Achievement adlı oyun içi başarı puanlarını tekrar kazanamamak ve hesaplarının ‘hileci’ olarak damgalanması gibi cezalara çarptırıldı. Eğer uslanmayan ve ciddi anlamda düzensizliğe neden olan kullanıcılar olursa, hesapları, hatta konsolları Xbox Live camiasından sınır dışı edilebilecek.

Bileğinin hakkıyla oyun puanlarını kazanan oyuncuların her zaman bu keyfi sürdürmesi için elinden geleni yapacağını söyleyen Microsoft, daha önceden de Xbox Live’a korsan yazılımları çalıştıran Xbox 360 ile girenleri şutlamasıyla biliniyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Major Nelson Blog
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim