Okunma

Lockheed Himars Füzesi teslim edildi!


03 Ağustos 2017 Perşembe 10:30
Lockheed Himars Füzesi teslim edildi!

Lockheed Martin, tüm Yüksek Hareket Kabiliyetli Topçu Roket Sistemi (High Moblity Artillery Rocket System-HIMARS) platformlarını ABD Savunma Bakanlığı‘na başarıyla teslim etti.

Camden / Arkansas’ta üretilen HIMARS platformu, tekerlekli araç üzerine montajı yapılmış roket rampasından oluşuyor. HIMARS teslimatları ABD dışından gelen askeri bir anlaşma gereği yapıldı.

Lockheed Martin Füze ve Atış Kontrol Başkan Yardımcısı Scott Greene, “Bu teslimat Lockheed Martin için Camden’de sıfırdan ürettiğimiz HIMARS 5T kamyon için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” dedi.

17-08/04/himars-sdn-2.jpg

Personel İçin Koruma

HIMARS, çok namlulu roket mühimmatı (MLRS) ve taktik füze sistemi mühimmatı (TACMS) kullanabilen, hareket kabiliyeti yüksek hafif bir sistem olarak tasarlanmış. HIMARS, standart 5 tonluk bir kamyon üzerinde rampa, yükleyici ve atış kontrol sisteminden oluşuyor. Özel olarak zırhlandırılmış kabin, sistemi çalıştırmak için gereken 3 personele ekstra koruma sağlıyor.

Lockheed Martin Füze ve Atış Kontrolü Camden Operasyonları direktörü Colin Sterling, harp alanında kendisini kanıtlamış HIMARS rampalarının 2005 yılından beri hizmette olduğunu söylüyor. Sistem, ABD ordusunun yanı sıra uluslararası alanlarda da kullanılmakta. 

:: Lockheed Himars Füzeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lockheed Himars Füzesi teslim edildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lockheed Himars Füzesi teslim edildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lockheed Himars Füzesi teslim edildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "