Okunma

Dizüstü Konforunuzu Arttırın


20 Mart 2009 Cuma 14:16
Dizüstü Konforunuzu Arttırın

Logitech, dizüstü bilgisayarların her yerde konforlu kullanılabilmesi için ürettiği aksesuar yelpazesine yeni bir ürün ekledi ve ‘Comfort Lapdesk for Notebooks‘u piyasaya sundu. Comfort Lapdesk, temel olarak dizüstü bilgisayarınızı rahat kullanmanızı sağlayan sabit bir taban sunuyor. Böylece ürün, koltuğunuzda otururken, yatağınızda dinlenirken ya da salonunuzda yere uzanmış çalışırken laptop’unuzun neden olduğu ısıdan korunmanıza yardımcı oluyor.


Comfort Lapdesk, özel tasarımıyla konforlu bir kullanım sunuyor.

Logitech’in hazırladığı araştırmaya göre, evinde dizüstü bilgisayar kullananların neredeyse %60’ı Web’de gezinirken, e-posta yazarken ya da sohbet programlarını kullanırken aileleriyle birlikte zaman geçirebilmek için bilgisayarını koltukta kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca, araştırmaya göre, kullanıcıların yüzde 36’sı bilgisayarlarını yatakta, %16’sı ise koltukta ya da yerde kullanıyor. Ancak laptop kullanıcılarının neredeyse %50’si bilgisayarın çıkardığı ısıdan ve %41’i de bilgisayarlarını kullanırken yaşadıkları pozisyon sorunundan şikayet ediyor. Bazı insanlar, laptop bilgisayarlarının neden olduğu ısıyı engellemek için yastık ya da kitap kullanıyor, ancak bu çözümler ısının daha da artmasına neden oluyor.

Geçici çözümler ve diğer lapdesk’lerin aksine, Comfort Lapdesk dört katmanlı ısı engelleyici tasarıma sahip. Comfort Lapdesk’in alt tabakasında yer alan hava geçirmeyen kumaş ile lapdesk’in tabanı ve üst kısmı arasındaki hava akışkan bölme bilgisayardan çıkan ısıyı en aza indiriyor. Comfort Lapdesk, ayrıca vücuda tamamen değecek şekilde uzanan bir zemin yerine, bacaklarla dört noktadan temas ederek hava akışını arttıran kavisli bir tabana da sahip.


Yastık benzeri tasarım ve özel kumaşı ısınma problemini önlüyor.

Konforlu bir laptop kullanımı, dengeli bir zemin ve bilgisayarı desteklemek için bacakları birbirine bağlamak yerine yastıklı taban, kullanıcıların bacaklarının rahatlatmasına imkan veriyor. Bunun yanı sıra lapdesk’in üzerindeki yüzey bilgisayarın kaymasını da engelliyor. Ürün 12 derece açılı yükseltici oturma pozisyonunda kullanıldığında bilgisayarı boyun ve bacak konforunu destekleyen bir duruşa getiriyor.

:: Dizüstü bilgisayarınızı masa dışında nerelerde kullanıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dizüstü Konforunuzu Arttırın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    arkadaşım türkiye pazarın girdikden sonra haber yap int üzerinde bile satışta değil bırak senin sponsor olan firmalar hepsiburada bile yok nasıl alacam simdi ben beyendim bunu hadi cık işin içinden

" Dizüstü Konforunuzu Arttırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizüstü Konforunuzu Arttırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstü Konforunuzu Arttırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "