Okunma

Logitech, Türkiye’de MersaSistem’le Büyüyor


20 Şubat 2009 Cuma 11:24
Logitech, Türkiye’de MersaSistem’le Büyüyor

Logitech Türkiye 2008 yılında satışlarını 2007‘ye oranla ciddi bir boyutta arttırırken, 2009 hedefini yine pazarın üzerinde büyüme gerçekleştirecek şekilde belirledi. Türkiye‘deki satışlarını üç distribütörü aracılığıyla yapan Logitech geçtiğimiz seneki performansı dolayısıyla MersaSistem‘e özel bir plaket verdi ve 2009 yılında da iş geliştirme fırsatlarına birlikte odaklanacaklarını belirtti.

Logitech markasındaki büyüme oranını 2008‘de önemli oranlarda geliştiren ve geçtiğimiz sene Logitech markasında en yüksek pazar payına sahip distribütör olan MersaSistem, 2009’da bu oranı daha da yükseklere çıkarmayı hedefliyor. MersaSistem Pazarlama Müdürü Fatih Erünsal, tüketicinin Logitech‘e ilgisinin artması ve satışını yapacakları ürün kategorilerine yenilerinin eklenmesiyle krize rağmen Logitech satışlarında agresif bir büyüme hedeflediklerini belirtti. Logitech Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar ise uzun yıllardır MersaSistem ile başarılı bir iş birliği sürdürdüklerini söylerken, Logitech markasının Türkiye’deki büyümesine katkısında dolayı MersaSistem‘e özenli ve profesyonel çalışmaları için teşekkür etti.

Lider Teknolojiler Logitech’te

PC ve laptop aksesuarları alanında önde gelen markalardan Logitech, 2008 yılında dünyanın en küçük alıcısına sahip, tek parmak yüksek kaydırma modlu ilk kablosuz faresi VX Nano‘nun Ar-Ge çalışmalarına devam etti. Tak ve Unut nano alıcılı bu ürün grubuna V450 nano ve V550 nano’yu da ekledi. Özellikle V550 Tak ve Git konsepti ile 2008’de büyük ilgi gördü. Oyun aksesuarları alanında G25, G9 gibi fenomen olmuş ürünler geliştiren Logitech bu yıl ise yoğun aksiyonlu oyunlarda ellerin serin ve kuru kalması için geliştirdiği ChillStream teknolojisiyle donatılmış gamepadi, oyunu konforla bütünleştiren kablosuz direksiyonu Driving Force Wireless‘ı piyasaya sürdü. Alto Cordless konforunu Türkçe yapan, iPhone hoparlörü Pure Fi Mobile‘ı geliştiren, Squeezebox Duet, DiNovo Mini, Harmony One ile evdeki eğlenceye hız veren marka 2009’da da kendinden bahsettirecek ürünlerle sektörü hareketlendirecek.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Logitech, Türkiye’de MersaSistem’le Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Logitech, Türkiye’de MersaSistem’le Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Logitech, Türkiye’de MersaSistem’le Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "