Okunma

Lokum İnternet için Ne Dediler?


20 Ocak 2012 Cuma 07:05
Lokum İnternet için Ne Dediler?

Geçtiğimiz günlerde ilk detaylarını paylaştığımız Lokum İnternet için bu sefer mikrofonlarımızı kurumun tepe yöneticisine yönelttik. Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt, projeden duydukları heyecanın yanı sıra bu seçeneğe neden “Lokum” adını koyduklarını da anlatıyor.

Özel röportajı izleyin

Uzun süren çalışmalar sonucunda bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten ve Lokum İnternet‘in ülkemiz için devrim niteliği taşıdığını belirten Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt ile yapılan röportajla baş başa bırakıyoruz.

Ücretsiz girilen portalın adresi belli oldu

İlk haberimize ek bir bilgi olarak, bu hizmeti ücretsiz olarak alan kişilerin yine ücretsiz ziyaret edeceği portalın adresini öğrendik. Sabit telefon sahipleri, ttlokum.com adresinden girebilecekler. Lokum İnternet abonesi olmayanlar ise erişemeyecekler.

:: Lokum İnternet, kimler için daha uygun?
Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum - “Lokum İnternet için Ne Dediler?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  önce telefon zorunluluğunu kaldırsınlar o zaman lokum olmasa bile lokma olur ttnet.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  telekomun lokumuda ınternetıde onun olsun

 3. SDN Okuru dedi ki:

  neye yarıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  18 şubatta yazmış olduğum yazı neticesinde 8 mart dün itibari ile lokum internetim saat 10,30 da çalışmaya başladı türk telekoma teşekkürler sedai aydın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  slm ben internet bağlamak istiyurum

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sırf telekomun sabit ücretleri yüzünden ev tlf nu da internetide iptal ettirdim hala fiyatları çoooooooooooooooook yüksek tutuyorlar bu ülkenin insanlarının gelir seviyesi belli sen bunu hiç düşünmüyorsun telekom bunun adı hizmet değil adam düdüklemek lokum mokum hikaye adam günde 2 tl internet satın alacak 6gb dan sonra hız düşecek ayda 60 tl yapacak bide 1mb/ps olacak hah hah hahhh.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bende bu lokum abonesi olduk 2-1- 2012 de bu gün itibari ile 18-2- şubat yaklaşık 20 küsür gündür hizmet alamı***** yerlere müraçatlarımı tapyım hala bir neyice alamadım.reklamlar iyi ama hizmet olmayınca ne işe ***** hizmet ***** adına sedai aydın yetkililere duyurulur.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  lokum internet bence bir tuzak… insanlara bedava modem ve hizmet vericekler… kendi yazdiklari siteye bedava gir diyecekler… sen interneti görünce facebooka google a mynet falan birde msn falan derken sana fiyati geçirecekler.. günlügü 2 tlden baglansan ayda 60tl yapar… hesap döner sap döner misali.. yine ayni hesapa geliyor… kandirmaca…..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Lokumda Verse Piskevitte Verse Telekom Müşterisini Kaybetmiye Devam ***** Çıktı Yarıya Düştü Neden?Hala Milletten Abonman Adı Altın Sabit Ücret Alı***** TLlik Kontor Alsan Üç Ay Çepte Kalır.Yarın Karşısına Güçlü Bir Rakip Çıkar Sebil İnternet ***** Kendilerine Kalır..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Haber güzel de bu lokum internet sitesi nerede?
  Sanal alemde hayalet site oluşturmuşlar anlaşılan!..

 11. SDN Okuru dedi ki:

  lokum internet berbat birşe alt yapısını oluşturmadan piyasaya sürmüşler birde ….daha sonra cezerye net çıkartırlar insanları kandırmak için:)

 12. Troy dedi ki:

  bu siteye, lokum abonesi olmayanlar da girse keşke.

 13. erdenbay dedi ki:

  Bütün hedefleri internetle ilk defa tanışanları tavlamak. Sonra bu bana yetmiyor deyip, kandırdıklarını üst limitlere kaydırıp 2 senelik taahütlerle kandırıp bağlamak. Aboneler uyanıp ttnet ten kaçınca da, yeni yeni internet kullanıcıları bulup yolmak. Böyle oyunlarla kendilerini kandırıyorlar farkında değ***** />
  Hizmet vermek ve herkesin ttnet’e bağlanmasını istiyorlarsa,öncelikle telefon hattı üzerinden internet erşimini kaldırmalılar. Sonrada bakır kablo sisteminden fiberoptik kabloya geçmeliler. Rakipleri güldür güldür geliyor, bunlar hala milleti, ağızlarına bir parmak LOKUM çalıp (bal da değil yani, hızı 1mpts) kandırmaya çalışıyorlar. Eskiden internetin ne olduğunu anlamıyan bir toplumu yoldular. Ama şimdi herkes internet kullanıyor ve neyin ne olduğunu hemen anlıyor. İşleri çok zor yani. Onlar da bunun bilincin de ki acaba, LOKUM,MOKUM diyerek kaç kişiyi tavlarız sevdasındalar…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bütün hedefleri internetle ilk defa tanışanları tavlamak. Sonra bu bana yetmiyor deyip, kandırdıllarını üst limitlere kaydırıp 2 senelik taahütlerle kandırıp bağlamak. Kandırıdığı aboneler uyanıp ttnet ten kaçınca da, yeni yeni internet kullanıcıları bulup yolmak. Nereye kadar ttnet. Böyle oyunlarla kendilerini kandırıyorlar farkında değiller.
  Hizmet vermek ve herkesin sana bağlanmasını istiyorsan,öncelikle telefon hattı üzerinden internet erşimini kaldırmalılar. Sonrada bakır kablo sisteminden fiberoptik kabloya geçmeliler. Rakipleri güldür güldür geliyor, bunlar hala milleti, ağızlarına bir parmak LOKUM çalıp (bal da değil yani, hızı 1mpts) kandırmaya çalışıyorlar. Eskiden internetin ne olduğunu anlamıyan bir toplumu yoldular. Ama şimdi herkes internet kullanıyor ve neyin ne olduğunu hemen anlıyor. İşleri çok zor yani. Onlar da bunun bilincin de ki acaba, LOKUM,MOKUM diyerek kaç kişiyi tavlarız sevdasındalar…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  yok sacmalık değil bence güzel çalışma ama hızı 1mgbs hızında 6 gb kotası var ve 6 gb dan sonra 256kb iniyor arada girecekler için uygun bir internet sağlayıcı.

 16. way_be dedi ki:

  telefon zorunluluğu olmasa iyi olacakmış

 17. SDN Okuru dedi ki:

  once ınternet fıyatını ucuzlattsın sabıt ucretı kaldırsın anlayalım lokum muu

 18. SDN Okuru dedi ki:

  suçun yarısıda devlette KDV % ÖİV fiyatın yarısı vergi… Bir ara intertte vergi %5 olacak dediler ama öylece kaldı bildiğim… Türk Telekom baktı normal abonelikten para kazanamıyorum en iyisi milleti 900 lü hatlar gibi kündeye getirecek uygulamalara yöneleyim. Önce lokumla bedava olacak bazı siteler ***** vs sonra adam facebok’a girmek isteyecek ve 1 saati 1 TL ertesi günde girmem diyecek ama bir gafletle gene girecek 1 tl ay sonuna kadar limitli ADSL parası fatura gelecek yani Dial-Up bildiğiniz… Bizde yedik siz kimle dans ediyorsunuz sayın Türk Telekom yöneticleri siz anca yaşlı ve internetten anlamayan cahilleri yontarsınız anca ama avucunuzu yalarsınız o cahil insanları size yedirmeyecek cin gibi çocuklar ve gençler var yanlarında…

 19. baaydin dedi ki:

  önce telefon zorunluluğunu kaldırsınlar o zaman lokum olmasa bile lokma olur ttnet.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  önce senelerdir kesintisiz kullandığım internetim neden 2 aralık 2011 den beri hergün kopmlar yaşatıyor ve neden halen kapısına kadar şikayete gittiğim personleeri çözüm bulamıyor onun reklamını yapsınlar apartmanda fiber internet superonline var verdikleri 2 cihazdan biri netbook çantası kadar büyük olmasa bağlatacağım aslında ey superonline varsa adsl modem kadar modemin buraya mesaj yaz seni arayayım gel bağla izmirdeyim barış telekomun sahasında inönü caddesinde

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Sacmaliktan baska birsey degil…

 22. SDN Okuru dedi ki:

  !Lokumda Verse Piskevitte Verse Telekom Müşterisini Kaybetmiye Devam ***** Çıktı Yarıya Düştü Neden?Hala Milletten Abonman Adı Altın Sabit Ücret Alı***** TLlik Kontor Alsan Üç Ay Çepte Kalır.Yarın Karşısına Güçlü Bir Rakip Çıkar Sebil İnternet ***** Kendilerine Kalır..

 23. ALPARS™ dedi ki:

  İnternete arada sırada ihtiyaç duyanlar için güzel.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  İnternete ulaştırmak iyi güzelde bu 4gb saçmalığı nedir… internet içeriklerinin boyutu bu kadar büyüdüğü halde 10 yıldır peki neden hala asgari limit 4 gb… 2002 den 2012 ye bir bir dijital fotoğraf makinesinin çektiği resimin boyutu bile neredeyse 10 kat arttı… Hadi diyelim 4 gb mail okuyanlar haber okuyanlar için girin bakalım bir mail ve haber sitesine sayfaların boyutları ne kadar? Kimse bunu sormuyor nedense hiç…. Allah’tan smile ve biri adsl de 12 gb limitlide var 4 gb fiyatına

 25. SDN Okuru dedi ki:

  inşallah bir gün iflas ederler

 26. SDN Okuru dedi ki:

  hiç bir işe yaramaz

 27. SDN Okuru dedi ki:

  adam gibi internet versin başka bir şey istemiyoruz lokumlarınıda kendileri yesinler

" Lokum İnternet için Ne Dediler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lokum İnternet için Ne Dediler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lokum İnternet için Ne Dediler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "