Okunma

LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor


26 Ağustos 2014 Salı 13:00
LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor

En popüler MOBA oyunlarından League of Legends‘ta özellikle Türk sunucularında yetişkin oyuncuların azalma sebeplerinden biri de, küçük yaştaki oyuncularla aynı oyunlara denk gelmenin sıklığı. Bu kardeşlerimiz, ana avrat dere tepe dümdüz giderek oyuna eğlenmek için giren diğer oyuncuların sinirlerini zıplatmayı marifet sanıyor. Üstelik iş yaşla da bitmiyor; Türkiye sunucularında küfür bireysel olarak değil, geniş aileyi kapsayan bir trend halini almış durumda.

Bugüne kadar EU West gibi sunuculara adeta beyin göçü yapan LoL oyuncularının en büyük şikayeti, Türkiye sunucularında kötü tutumların raporlandığı Tribunal sisteminin yeterince iyi çalışmadığı yönündeydi. Riot Türkiye ekibi bir video ile yeni dönemde OP adını verdikleri Oyun Sonu Rapor Sistemi’nin bu şikayetleri çözeceğine emin görünüyor.

İşte Türkiye sunucularında raporlama sisteminin nasıl işlediğini açıklayan o video:

:: Raporlama sistemi iyileştirilirse, LoL TR sunucularında oynamayı düşünür müsünüz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  OYUNLARA YAŞ SINIRLAMASI GETİRİLMESİ GEREK..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  OYUNLARA YAŞ SINIRLAMASI GETİRİLMESİ GEREK ..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  liseli ergenlerle oynamaktan bıktığımız oyun. Riot görevlileri sosyal programlar, yayınlar (bana göre ense) yapacağına, azıcık oyunları ve reportları incelesin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tribunal sistemi kapalı. Neyin sisteminden bahsediyor bunlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Oyun 9-13 yaş çocuk dolu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ne derlerse desinler rapor sistemi beş para etmez.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  loldeki oyuncular yüzünen oyundan soğudum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  merhaba

 9. molotof34 dedi ki:

  Lol guzel oyun benseverek oynuyorum.

 10. TbontbLethe dedi ki:
  Alýntý shiftdelete.net Nickli Üyeden Alýntý
  Mesajý göster
  LoL’de Raporlama Nasýl Ýþliyor

  Online bir topluluðun oluþturduðu League of Legends’da oyun deneyimini iyileþtirmenin belkemiðini raporlama sistemi Tribunal oluþturuyor. Peki Türkiye’de iþler nasýl yürüyor?

  yürümüyor

" LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LoL’de Raporlama Nasıl İşliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "