Okunma

Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor


09 Şubat 2012 Perşembe 08:45
Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor

3/4G ve Wi-Fi bağlantısı olmazsa olmaz oldu. Kısa süreli yokluklarında bile hayat internetsiz çekilmez olabiliyor. Bu sorunun en çok yaşandığı alanlar ise metro istasyonları.

Metro istasyonlarında telefonların çekmemesi, 3G bağlantısını imkansız kılıyor. Ayrıca W-iFi bağlantısı da olmadığından yolculuğu internetsiz geçiriyoruz. Ülkemizde pek uzun metro hattı olmadığı için bizler için o kadar sorun değil. 

Fakat İngiltere’deki Londra Metro’su için bu çözülmesi gereken bir sorun. İngiltere‘deki Transport for London firması, Londra’daki metro istasyonlarına yıl sonuna kadar Wi-Fi istasyonları kurmak istediklerini açıkladı.

Yaklaşık 120 tane wireless istasyonunun kurulması hedefleniyor. Böylece İngiltere‘de düzenlenecek Olimpiyat öncesi alt yapı iyileştirme hazırlıklarına katkıda bulunacak.

:: Ülkemizdeki metro hatlarına böyle bir çalışma gerekli mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

8 yorum - “Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  biz daha çokk bekleriz..

 2. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  ***** ana sayfasından girdiğimiz Nokia N803 haberi ile ilgili forum sayfasına girdiğimiz zaman, şuandaki yazmakta olduğum "Londa metrasında Wi-fi geliyor" sayfası geliyor
  İlgili arkadaşlara duyurulur.

 3. mylife.eg dedi ki:

  Olması gerekn bişey ama bizim ülkede zor ya.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  moskova metrosunda zaten var,bunlar biraz geri mi kalmis?

 5. orcnd dedi ki:

  @tdk abartmışsın biraz. Haber başka sitede çıktı diye görmezden mi geleceklerdi. SDN’de sık sık incelemeler ve özgün içerik görebiliyoruz. Ajans haberlerin yeri farklıdır, özel haberlerin yeri farklıdır. Ayrıca Yazar yorumunuda katmış habere.

  bu adresten görebileceğin gibi bu haberde ***** alıntılanmış

 6. forumstar dedi ki:

  Siyasete girmeye gerek yok ama kaynak belirtilseymis daha güzel olurmus.

 7. -Beneficence- dedi ki:
 8. angel75 dedi ki:

  her yerde yapılması gerekn bir çalışma..

" Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Londra Metrosuna Wi-Fi Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "