Okunma

Londra’da İnternet Yer Altına İniyor!


30 Ekim 2010 Cumartesi 08:44
Londra’da İnternet Yer Altına İniyor!

İngiliz teknoloji kullanıcıları, internete yerin altındayken de erişebilecek! İngiltere menşeili telekom firması British Telecom, İngiltere’nin başkenti Londra‘da yer altı WiFi bağlantı çalışmalarına başladı.

Gün içerisinde yüzbinlerce kişinin kullandığı Londra Metrosu’nda Public WiFi erişimi, yolcular kadar kendilerini de memnun edecek diye düşünen BT yetkilileri, Londra yer altındaki potansiyel müşterileri şimdiden gözüne kestirdi.

 

 

Deneme yayınlarına başlayan BT Openworld WiFi servisi, ilk olarak kuzeydeki Bakerloo ve Charing Cross hatları arasında denenecek. 1 Kasım‘da, yani bu pazartesi deneme yayınlayı başlayacak ve 6 ay boyunca devam edecek.

Mevzubahis WiFi servisi ise güvenlik sebebiyle trenlerin içerisinde değil, sadece istasyonların içerisinde mevcut olacak.

:: Güvenlik sebebiyle internet erişimi sağlanmayan İstanbul Metrosu’nda da benzer çözümler olmalı mı?

 

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Londra’da İnternet Yer Altına İniyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Londra’da İnternet Yer Altına İniyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Londra’da İnternet Yer Altına İniyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "