Okunma

IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi


29 Haziran 2009 Pazartesi 11:30
IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi

Ofis yazılımları konusunda firmalara destek olmayı hedefleyen Lotus, Symphony 1.0 sürümünü geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunmuştu. Aradan geçen bir yıl içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen yazılım, 1.3 sürümüyle tekrar sunuldu.


Documents, MS Word’ün Symphony’deki alternatifi.

Yeni sürüm, birçok yeni özellik içeriyor. Widget ve Live Text desteği veren Lotus Symphony, gerçekleştirilen sunumlar için artık daha fazla efekt barındırıyor. Yardımcı sitelerden bilgi alınmasını sağlayan ve Widget adı verilen yardımcı uygulamalar sayesinde kullanıcılar internette dolaşmadan ihtiyaç duyulan bilgilere kısa zamanda ulaşabiliyor.

Yeni efektler sayesinde görsel açıdan daha zengin sunumlar gerçekleştirilebilirken, yeni fonksiyonlar sayesinde daha doyurucu Spreadsheet uygulamalar yaratılabiliyor. Ayrıca Lotus Symphony 1.3 sürümüyle beraber kullanıcılar, Microsoft Office 2007 dokümanlarına çok daha uyumlu bir ortamda çalışabiliyor.

Nasıl İndirebilirsiniz?

Kurumların gerçekleştirdiği IT yatırımlarını aşağı çekmek için hareket eden Lotus, Symphony çözümü ile firmalara kısıtlı IT bütçelerini katma değerli yazılım çözümlerine aktarma olanağı sağlıyor. Lotus Symphony, lotus.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ve sorular anında yetkililer tarafından online olarak yanıtlanabiliyor. Ayrıca IBM, bedel karşılığında firmalara doğrudan Lotus Symphony desteği de veriyor.


MS Excel alternatifi Spreadsheet’le zengin içerikli dosyalar hazırlamanız mümkün.

Yapılan açıklamaya göre 20.000 çalışanı bulunan bir firma Lotus Symphony kullandığında alternatiflerine göre 8 milyon dolar lisans gideri ve 4 milyon dolar yazılım güncelleme üzerinden tasarruf sağlamış oluyor.

2008 Yılının Yazılımı

Dünya üzerinde 1 milyon kişi tarafından incelenen ve açıkları kapatılan bu program açık doküman formatı kullanmaya başlayan ofisler tarafından özellikle tercih edilmeye başlandı. Lotus Symphony kullanıcıları ofis yazılımlarında ihtiyaçları olan her şeyi gerçekleştirebiliyor. Doküman, sunum ve tablo hazırlayabilen Symphony, aynı zamanda Datamation Magazine tarafından 2008 yılının yazılımı seçilmişti.


Symphony’nin ilk versiyonu 2008 yılının yazılımı seçilmeyi başarmıştı.

Yeni gelişen teknolojilerle de uyumlu olan Symphony, web 2.0 uygulamalarını destekliyor olması ile öne çıkıyor. Kullanıcılar fikirlerini ve önerilerini internet sitesine ekleyebiliyor ve bilgiler daha sonra wikipedia benzeri siteler üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşılıyor.

:: Lotus Symphony’yi denediniz mi?

Bilgi için: Lotus
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi”

  1. Anonim dedi ki:

    guaranteed online loans

  2. Anonim dedi ki:

    lender

" IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM Lotus’un’in Ücretsiz Ofis Paketi Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "